Povídání o Brothers in Arms Hell Highway
zdroj: tisková zpráva

Povídání o Brothers in Arms Hell Highway

27. 6. 2008 12:12 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Přímé ovládání tanku a spousta postav na scéně spolu pomáhajících dotvářet příběh, ve kterém se dočkáme posledního vystoupení hlavního hrdiny série Matta Bakera.

Multiplatformová taktická akce z druhé světové války, jejíž příchod na trh je takříkajíc za dveřmi, Brothers in Arms: Hell's Highway, vypadá věru mnohoslibně. Za připomenutí stojí, že vás opět čeká setkání s hrdinou předchozích herních kapitol - Mattem Bakerem (resp. Joe Hartsockem) a jeho četou výsadkářů, s nimiž strávíte deset dní za nepřátelskými liniemi v rámci operace Market Garden.

Během tohoto času zažijete nečekaná setkání kupř. s tankovými divizemi SS a s tímhle související pasáže, které budou připomínat hru na kočku a myš. S bazukou se totiž budete muset dostat na kobylku německých tanků překážejících v cestě vpřed, přičemž zrovna tady asi dvakrát "neoceníte" nový prvek destrukce herního prostředí, komplikující vám nutné schovávání se před pozorností té paní s kosou. Na druhou stranu zase odpadnou zbytečně zdlouhavé pasáže ostřelování zašitého vojáka, jehož nyní budete moci poslat do pekla i s objektem, za kterým se kryje.

Byla-li výše řeč o tanku - zatímco v minulosti tu byla možnost jeho nepřímého ovládání, zkrátka byl to další oddíl, který jste dočasně měli pod svým velením, nyní se jeho řízení budete moci chopit takříkajíc přímo. Údajně se tak dočkáte řady zajímavých scén a okamžiků, ale při odhadu, na jak malém prostoru tohle vyžití bude možné, brzdil bych poněkud počáteční nadšení.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Byť nejenom díky uvedenému tvůrci dopředu avizují, že problémy ve hře vyvstavší bude možné řešit alternativními způsoby, při kterých mají participovat i další jednotky, jako jsou Britové. Koneckonců autoři slibují, že se tady dočkáte spousty vedlejších příběhových postav, které by mohly "oživit" dění - to dění, ve kterém beztak bude fůra mrtvých.

Historická autenticita, atmosféra a taktický model, to by měly být hlavní devizy hry, která je, v případě celé série, srovnávána s povedeným TV seriálem Bratrstvo neohrožených. Nicméně neohrožený Baker zde dojde ke svému definitivnímu konci. Bylo by hezké, pokud by jej mohl ovlivnit samotný hráč, nemyslíte?

Brothers in Arms: Hell's Highway vyjde 21. srpna pro PC, Xbox360 a PS3 - více v dosavadním zpravodajství:

Brothers in Arms Hell Highway - HW stránka a trailer  [19.6.2008 21:21 - levis]
Brothers in Arms Hell Highway - UbiDays média  [28.5.2008 22:22 - jd]
Autentické Brothers in Arms Hell Highway  [9.5.2008 19:19 - jd]
Brothers in Arms Hell Highway - nejkrvavější v sérii  [17.4.2008 21:21 - levis]
Další video z Brothers In Arms Hell Highway  [10.3.2008 21:21 - levis]
zdroj: GameSpot

mart

Nejnovější články