zavřít

Poučení se z chyb Two Worlds: The Temptation

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Autoři přiznávají nedostatky prvního dílu fantasy RPG a slibují, co všechno opraví v pokračování.

Někteří novináři v rozhovorech rádi vývojářům lichotí, jiní si neberou servítky a dle kréda "redaktor coby zprostředkovatel mezi hráči a autory" mluví bez obalu a neberou si servítky. Ideálním příkladem toho druhého přístupu je rozhovor GameInformeru s manažerem Topware ohledně jejich chystaného RPGčka Two Worlds: The Temptation, kdy většinu času novinář vypočítává špatnosti v jedničce (72%, mega-recenze) a dotazovaný přitakává, všechno uznává a nikdy nezapomene dodat, že vývojáři už se poučili a tentokrát to bude mnohem lepší. Kamenem úrazu prvního dílu ve zkratce bylo, že si autoři vzali příliš velké sousto a ještě pár měsíců před vydáním přidávali další a další vlastnosti, které už se nestihly pořádně otestovat a doladit.

Pokračování přinese několik novinek v bojovém systému: ručně budete moci blokovat nepřátelské útoky a odzbrojování protivníka bude tentokrát doplněno patřičnou animací, kdy mu meč skutečně vyrazíte z rukou (byť se totéž občas přihodí i vám). Kompletně přepracovány budou i boje na koních, kde přibudou nové animace a postavička tentokrát ucítí, když ji nepřítel zasáhne. Na alchymii si hráči většinou nestěžovali a v tomto ohledu tedy vše zůstane při starém, jen výsledek jednotlivých pokusů má být dopředu snáze předpokládatelný.
Importovat si postavu z jedničky nepůjde, protože hrdinou se stane jiný dobrodruh (nicméně opět muž). Dojde však na lepší přizpůsobení vzhledu díky novému softwaru pro generování tváří, který bezpochyby dojde ocenění především v síťové hře, a podobně budete postavě moci vybrat rasu. Redaktorova poslední výtka směřovala k dabingu, který si autoři k prvnímu dílu dělali sami, nicméně dle slov dotazovaného je pro dvojku zajištěna účast profesionálních herců.

Celý rozhovor čtěte zde, Two Worlds: The Temptation nakonec vyjde pro PC a X360 na podzim - více v předešlém zpravodajství.
zdroj: GI

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.