zavřít

Potvrzení Grand Theft Auto: Vice City pro PC

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Otvírejte šampaňské, konečně jsme se dočkali! To, o čem víme z neoficiálních zdrojů už měsíc, se dnes stalo skutečností díky konferenčnímu hovoru šéfů vydavatelské společnosti Take 2 o finančních vyhlídkách do budoucnosti.

Aneb byla oficiálně potvrzena mnoha lidmi tolik žádaná PC verze Grand Theft Auto: Vice City, čtvrtého dílu oblíbené akční 3D hry simulující život zločince, které se na Playstation 2 jen za první týdny prodaly miliony kusů a která ve všech recenzích sklízí maximální známky. Detaily o tom, čím se bude Vice City pro PC odlišovat od konzolí, zatím neznáme, ale jisté je to, že si nové Grand Theft Auto budeme moci zahrát už někdy příští rok na jaře. To samo o sobě nasvědčuje tomu, že stejně jako v případě GTA trojky zřejmě půjde o víceméně surovou konverzi z PS2 díky Renderware enginu, neboť vytvořit za tak krátkou dobu celou hru znova speciálně pro PC není v lidských silách. A pokud byste náhodou nevěděli, co je Více City zač, přečtěte si tento článek nebo se mrkněte na trailery a screenshotovou galerii.

Z conference-call Take 2 vyplynuly na světlo další novinky, ke kterým už jen telegraficky. V druhé polovině příštího roku se PCčkáři mohou těšit na další pokračování důvěrně známých sérií - např. na střílečku Serious Sam 2 se zbrusu novým enginem (před rokem to nebyl plnohodnotný druhý díl SS, ale pouze podtitul The Second Encounter), budovatelsko-vláčkovou strategii Railroad Tycoon 3, Hidden & Dangerous 2 od Illusion Softworks a pravděpodobně i Max Payne 2, i když u něj bohužel hrozí konzolová exkluzivita. O stavu asi nejdéle vyvíjené hry všech dob - Duke Nukem Forever - nebyly stále uveřejněny žádné podrobnosti kromě toho, že 3DRealms raději ohlásí termín vydání až teprve 90 dnů předtím, než hru dokončí :) V průběhu příštího roku se také od Take2 setkáme s českým Vietcongem, městskými závody Midnight Club 2, strategií Tropico 2: Pirate Cove, zbrusu novém titulu Manhunt od autorů GTA z Rockstar North, dalším dílem taktické akce Spec Ops, konzolovou verzí Mafie (PS2 i Xbox), State of Emergency (porty pro PC a Xbox!) a Grand Theft Auto (spekuluje se o ryzí onlinovce, i když nejdříve asi opět pouze pro konzole). Více v tiskové zprávě.
zdroj: HomeLan

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.