zavřít

Postavte si městečko v Cities XL

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Díky chytrým herním mechanismům vyrostou celé čtvrti doslova po několika kliknutích.

Budovatelská strategie Cities XL bude mít oproti svému předchůdci City Life i konkurenci v žánru jednu hlavní přednost, a to sice persistentní online mód, v němž budou hráči stavět svá města na jedné obrovské planetě. Z vesniček se stanou metropole, navážou mezi sebou obchodní i politické styky, nakonec se propojí doprava atp. Svým způsobem by tak mělo jít o nekonečnou zábavu, protože jak ví sami autoři, online světy jsou zkrátka nevyzpytatelné.

Samotné stavění bude doprovázeno chytrým systémem tagů, který dovolí sdružovat různé druhy staveb do zvláštních skupin. Nejen, že tak snadno dovolí vybrat např. všechny hotely nebo průmyslové budovy, ale podobně si budete moci navolit vlastní výběr. A co víc: při budování nové čtvrti jednoduše určíte, aby se zde postavené budovy podobaly vašemu vlastnímu tagu (např. "průmyslům s využitím alternativní energie") a hra sama na základě obecných charakteristik staveb ve vašem tagu již čtvrť zaplní. Tedy samozřejmě v případě, že každou budovu nebudete chtít navrhnout sami.


Po vydání hry budete moci své výtvory architektonicky stylizovat do evropských, amerických či asijských slohů, nicméně v následujících měsících hodlají vývojáři přidávat další obsah. Celkový dojem na mě působí tak, že se snaží především vybalancovat složité možnosti výběru, aby hráče nezahltily různými menu a nastaveními a přitom ze hry neudělali jednoduchou arkádu. A na závěr jedna perlička: pokud do hry chcete přenést svůj vlastní dům, zúčastněte se soutěže na homepage.

Cities XL vyjdou pro PC (Vista i XP) začátkem příštího roku.
zdroj: homepage

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.