zavřít

Poručte větru v LostWinds

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Hopsačka trochu připomíná Kirbyho, ale do žánru přináší čerstvý vánek dobrých nápadů. + OBRÁZKY, VIDEA

Nintendo Wii od svého zrodu vidělo nejeden inovativní kousek a protože nápadům se meze nekladou, dojde brzy i na LostWinds - nový projekt dříve PC-vývojářů z Frontier (David Braben-Elite). Ačkoliv některé jeho části opakovaně připomenou klasického gameboyového hrdinu Kirbyho, v jádru nejspíš posune možnosti konzole zase o kus dál. Hrdinou zde bude mladý chlapec Toku, pomalu se učící poroučet jednomu ze čtyř živlů: větru. Toku nebude mít k dispozici žádné zbraně ani extra atletické schopnosti, ale přesto dokáže přemoct armády nepřátel, vyřešit složité puzzly a proskákat si cestu skrz pestrobarevné úrovně o dvou rozměrech.


Postavička dovede chodit oběma směry, sama od sebe skákat z okrajů či převisů a lézt po žebřících. Zatímco pohyb jednoduše obstaráte pomocí Nunchuku, pro hrátky s větrem bude třeba využít Wii Remote. Vaší první schopností bude umění vykouzlit lehký poryv větru určeným směrem, kam Toku hned doplachtí. Pokud namíříte nahoru, Toku se lehce vznese; poručte živlu doprava a hrdina nabere trochu rychlosti, skoro jako by běžel. To vše v praxi uplatníte přeskakováním jednoduchých překážek nebo k dosažení výše položených plošin.

Jakmile vyzkoušíte všechny varianty použití, nastane čas pro kouzlení dvou silnějších proudů větru naráz: díky nim se třeba nejprve vynesete do vzduchu a poté ještě udáte další směr Tokuova plachtění. V této fázi také přijde vhod používat bullet-timu, díky němuž hra zpomalé tempo a budete tak mít dost času pečlivě pohyb naplánovat.


LostWinds trailer

Konečně celý větrný vír pak dovolí provádět komplikované manévry, např. nechat Toka opsat ve vzduchu polokruh kolem překážky a zase jej vrátit zpět. Stejným způsobem se vyřeší i složitější puzzly, kdy bude třeba zafoukat tím správným směrem od kostky ledu k hořící pochodni, aby se uvolnila další cestu, nebo přesunout či nadzvednout překážku. Podobně se zbaví protivníků, kdy některé odstraní obyčejné fouknutí, zatímco jiné zdolá jen komplikovanějšími větrnými "komby".

A na závěr příjemné zjištění pro všechny, kdo čekali plnohodnotný kousek a tím pádem i cenu: LostWinds totiž spadá do kategorii WiiWare neboli nízkorozpočtových arkád dělaných konzoli přímo na míru. Jako takový se nejenom vejde do stanoveného limitu čtyřiceti tří megabajtů, ale také vás vyjde jen na zhruba 1 000 Wii bodů (v přepočtu asi 160,- Kč). Troufám si tvrdit, že při minimální hrací době tří hodin u návykové a snadno opakovatelné arkády je to minimálně slušná cena.


LostWinds záběry z hraní

LostWinds pro Wii vyjde 12. května pro Wii - více informací včetně pozadí příběhu na homepage.
zdroj: IGN, GT, Gamespot

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.