Podrobnosti o Warrior Kings: Battles
zdroj: tisková zpráva

Podrobnosti o Warrior Kings: Battles

3. 10. 2002 11:25 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Na konci srpna jste se na našich stránkách mohli dozvědět, že studio Black Cactus už pracuje na druhém pokračování zajímavé strategie Warrior Kings, která vyšla někdy z počátku tohoto roku.

warriorkingsbat zdroj: tisková zpráva Když jsme vám nový titul s názvem Warrior Kings: Battles představovali, ještě jsme o něm mnohé nevěděli a informace, které jsme tehdy měli k dispozici se spíše blížily spekulacím. Poměrně jasno do celé věci přinesl rozhovor, který se včera objevil na HomeLANu.

Především jsme se tedy dozvěděli, že Warrior Kings: Battles bude plnohodnotným pokračováním předchozího titulu a vydání se chystá již někdy na počátku příštího roku, a to společností Empire Interactive, se kterou mají vývojáři z Black Cactus několikaleté dobré zkušenosti. (Původní Warrior Kings však mimochodem vydávali Microids.) Větší důraz v případě tohoto projektu tvůrci kladou na multiplayer. Samozřejmě, že ani tentokrát nepřijdete o možnost probojovávat si svou cestu rozsáhlou kampaní, jenom že nyní se vývojáři soustředí především na vývoj umělé inteligence, abyste se pak mohli účastnit i velkých online bitev. Vašimi protivníky může být jakákoliv kombinace lidských a počítačových soupeřů a když zrovna nebudete mít po ruce žádného kamaráda, nic nebrání tomu, aby vašimi soupeři byli pouze počítačoví rivalové. Black Cactus se přitom snaží o to, abyste měli pocit, že proti vám v bitvách stojí také člověk.

Warrior Kings: Battles naváže na předchozí hru se stoletým odstupem. Situována bude do země zvané Orbis, kterou si pokusíte podrobit. Co se týče hratelných ras, ponechávají tvůrci ten stejný systém, jaký byl u původní hry. Objeví se i některé nové jednotky, např. "Arch Druid", "Imperial War Elephant" nebo jakýsi nový střelec s bajonetem. Navíc, zatímco hra Warrior Kings byla založena hodně na příběhu, Battles budou méně lineární. Také oponenti v kampani jsou generováni náhodně a je jich tu více než 50, takže můžete hrát hru i vícekrát, aniž byste museli mít obavu ze smrti nudou.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Celkově se Black Cactrus snaží o naprosté zdokonalení svého díla. Nejen že provedli určité změny na samotném enginu, ale také věnovali dost času visuální stránce různým texturám a efektům, i zvukovému doprovodu. Multiplayer bude vybaven módem zvaným "Valhalla", v němž půjde o rychlou bitevní akci (vhodný zejména když nemáte zrovna čas zabývat se hrou hodiny), a také "skirmish" módem umožňujícím hráči rozdat si to s "umělými" generály, z nichž každý bude vynikat jedinečnou osobností. A až je všechny porazíte, můžete si nějakého dalšího i vlastnoručně vytvořit a pustit se do boje i proti němu.

Cílem tvůrců je poskytnou hráčům mnohem lepší požitek z multiplayeru, než mohou nabídnout jiné hry. Jejich filozofií je - žádné výhody pro počítačové oponenty. Tzn. že stejně jako by proti vám stál člověk, ani počítačový soupeř nebude znát vaši pozici, i oni se budou muset lopotit se získáváním zdrojů, vysíláním zvědů, budováním všeho od základů, ad. Navíc budou také aktivní i v oblasti diplomacie a budou se snažit navázat taková spojenectví, aby se jejich šance na výhru pokud možno maximalizovali.

zdroj: HomeLAN

korgull

Nejnovější články