zavřít

Podrobnosti o Project Gotham Racing 3

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Project Gotham Racing 3 je další vlajková hra (video), která se objeví na trhu současně s konzolí Xbox 360 (listopad 2005), jejíž výkonnostních parametrů a online dispozic hodlá stoprocentně využít.

Nicméně tvůrci z Bizarre Creations se dušují, že signifikantní pokrok v téhle závodní sérii nebude jen v oblasti grafického zpracování. Mluví se o mechanismech a prvcích, jež chtěli vývojáři do hry zakomponovat již dříve, ale díky hardwarovým omezením nebyla možnost…

Především se má změnit pojetí závodu, v němž budete mít mnohem více svobody při rozhodování, jak a kde závodit. Hra bude přitom rozdělena do dvou unikátních šampionátů, rozčleněných do sérií rámcově shodných soutěží, v nichž budete moci participovat v jakémkoliv vybraném vozu ve vašem momentálním držení. Mluví se o více než osmi desítkách licencovaných vozítek prestižních značek jako Ferrari, Dodge či Lamborghini. Nicméně hru bude možné hrát a hlavně dokončit s jedním jediným vybraným plechovým favoritem, stejně jako bude možné zvolit odlišný vůz pro každý závod. Kterýžto má být velice precizně připraven, okruhy mají dýchat životem sestaveným z mnoha polygonů a věrně rozpohybovaných diváků – už žádné statické 2D postavičky, apod. Dočkáte se přitom návštěvy velkých měst jako jsou New York či Tokio.


Nicméně vedle singleplayeru nemá chybět ani propracovaný online multiplayer s featurkou nazvanou Gotham TV. Tento nápad je určen především komunitě Xbox Live a má pravidelně informovat o novinkách, nadcházejících soutěžích, apod. Gotham TV má sestávat ze šesti kanálů. Např. Friends Channel – sledování závodů vašich kamarádů (jichž se přitom lze spoluúčastnit ze sedadla spolujezdce). Nebo Heroes Channel – real-time vysílání ze závodů nejlepších pilotů.

V rámci Gotham TV má být pochopitelně k nahlédnutí komplexní výsledkový archív, kde budete moci porovnávat své úsilí s těmi nejlepšími. Nebo rozličná upozornění, kupř. v moment, kdy se někomu podaří překonat váš rekord. Zkrátka rýsují se tu takové závody, v nichž soupeříte s celým světem a kde se ukáže, jak moc jste vlastně dobří za virtuálním volantem.
zdroj: Eurogamer

martin

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.