Podrobnosti o Jagged Alliance 3
zdroj: tisková zpráva

Podrobnosti o Jagged Alliance 3

29. 12. 2006 14:14 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Tahová strategická série Jagged Alliance pokračuje pod takovkou Akelly.

Když jsme letos v září přinesli zprávu o ukončení vývoje nového pokračování série Jagged Alliance, příliš jsme tím fanoušky této strategické řady asi nerozradostnili. Jednalo se totiž o ukončení ve smyslu zrušení, a to z důvodu rozvázání partnerství mezi společnostmi Strategy First a GFI. Přesto vás dnes můžeme potěšit ujištěním, že tím sága Jagged Alliance nekončí. Jak už asi víte, Strategy First spojila síly s Akellou a studiem F3 Games a spolu s nimi nyní pracuje na nové hře s názvem Jagged Alliance 3, z níž vám teď ještě nabízíme sadu nových screenshotů.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Podrobněji se tímto projektem zabýval ruský magazín Game World Navigator a protože se našel nadšenec, který celý rozhovor přeložil, můžeme se o tomto titulu rozepsat trochu i my. Akella v celé té záležitosti figuruje hlavně jako vydavatel. Vývojem se zabývá již výše zmíněné studio F3 Games, které na trhu působí sice nově, avšak složeno je především ze samých veteránů herního průmyslu (několik je jich prý například z Nivalu). Základem Jagged Alliance 3 je modifikovaná verze Silent Storm enginu, s vylepšenou grafikou (včetně efektů počasí a denního/nočního cyklu), zdokonalenou fyzikou, FX a modelem poškození.

Hlavní náplní hry mají být přímé souboje, přičemž důraz je kladen na mise, nikoliv na dobývání. To znamená, že upuštěno bylo od mikromanagementu, ekonomické stránky věci a tréninku jednotek, což by hráče pouze zdržovalo. Velet budete moci pouze jedné jednotce o šesti až osmi mužích (na výběr jich bude 40, z toho 12 bude nových), jedné ze čtyř hratelných frakcí (pátá bude nehratelná). Pohyb po mapě bude možný pěšmo i vozmo (na taktické mapě budou vozidla nehybná). Některá bude možné využít pro zásoby, jiná budou moci i bojovat. Manipulace s inventářem má být zjednodušena. Systém RPG, najímání žoldáků, opravy zbraní, ozdravování a další související věci mají být přejaty z JA2 a méně či vůbec upraveny. Výraznějších změn však dozná tahový systém. Namísto alternativních tahů pro různé týmy bude pořadí určeno iniciativou postav. Co se týče zbraní, ty budou přepracovány. Některé z JA2 zde přitom zůstanou zachovány a najdete i pár nových. Půjde o zbraně známé i experimentální. Zaznamenat byste měli také více druhů střeliva, částí výstroje, z nichž ty těžší ovlivní váš pohyb. V rámci příběhu, který vás zavede do jakési banánové republiky, jejíž prezident se potýká na jedné frontě se vzbouřenci, zatímco na hranicích se rozhořela další fronta, když sousední stát usoudil, že by mohl urvat nějaký ten kus území pro sebe, vás čeká cca 20 klíčových úkolů, jež vám zadá přímo šéf frakce, kterou si vyberete (bude vás zásobovat také financemi, ale přilepšit si můžete rovněž prodejem nepotřebného haraburdí). Další úkoly budete moci získat od jednotlivých NPC, kterých má být také kolem 40. Multiplayer JA3 mít nemá. Termín vydání zatím nebyl určen.
zdroj: GGMania

korgull

Nejnovější články