Podrobnosti o Jagged Alliance 2: Wildfire
zdroj: tisková zpráva

Podrobnosti o Jagged Alliance 2: Wildfire

11. 11. 2003 11:11 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Milovníci série Jagged Alliance byli jistě potěšeni informací, že se chystá další hra této řady - Jagged Alliance II: Wildfire.

A proč že I-Deal Games trvalo tak dlouho, než se k novému projektu dostali? Tuto otázku a řadu dalších objasnil včerejší rozhovor na HomeLANu. Stručně řečeno, tvůrci prý měli v době, kdy obdrželi práva na Jagged Alliance, příliš mnoho práce. Jednak právě dokončovali ORB, zároveň pracovali i na hře Nexagon a pak také připravovali nové scénáře a kampaně pro Disciples II. Nějaký čas jim zabraly i přípravy (průzkum trhu, hry, atd.) na nový projekt. V rámci těchto příprav kromě toho narazili na nadšence jménem Serge "Wildfire" Popov, nynějšího návrháře JA2: Wildfire. V současné době se nový projekt testuje, k dispozici by měl být na začátku příštího roku.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Jak jsme se konečně z rozhovoru také dozvěděli, Wildfire je považována za rozšíření původního Jagged Alliance 2. Dochází k mnoha změnám v nejrůznějších aspektech hry. V podstatě má jít o samostatný mod původního titulu. Co se týče příběhu, dočkáte se upravené verze původního s tím, že tento se více zaměří na to, co se stalo nebo děje se zeměmi třetího světa. Nové mise Wildfire nepřinese. Tvůrci se rozhodli pro změnu těch aspektů hry, které se jevily nedokonalé nebo nereálné. Hráči se prý sem tam ocitnou v situaci, která se jim bude zdát stejná jako v původní hře, ale pokud se ji pokusí řešit stejně, jako v JA2, narazí na pár překvapení.

Jestli jste četli naše předchozí zprávy, možná jste si všimli, že byla hodně řeč o tom, že se má Wildfire více přiblížit realitě. Například v původní JA2 nebyla po zemi tráva, byla to pouze zelená plochá zem. Ve Wildfire už tráva bude a změny se dotkly také stromů, keřů i kamení. Další výrazné změny zaznamenáte ve městech Arulca, kde bude tentokrát více obytných domů. Ovšem největší vylepšení bude možné zaregistrovat u zbraní a výstroje jako takové. Velká část zbraní byla prý znovu vyvážena a byly přidány i některé nové - USP, Uzi, UMP, MP5A3, Mini-30, HK33, G36, MP7, MSG90, AN-94, RPK, V-94, VAL, VSS. Vylepšeny byly i po grafické stránce, včetně explozí.

zdroj: HomeLAN

korgull

Nejnovější články