Podrobnosti o Gothic III
zdroj: tisková zpráva

Podrobnosti o Gothic III

28. 12. 2004 18:18 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Vánoce 2004 jsou sice za námi, ale za rok jsou tu další a jak to vypadá, už nyní je nač se těšit.

Zejména příznivci RPG série Gothic studia Piranha Bytes mohou už třeba hned napsat Ježíškovi o její další pokračování - Gothic III, které má být právě na Vánoce 2005 hotovo. A když ne přímo na Vánoce, tak prý krátce po nich. Uvedli to vývojáři ve svém rozhovoru pro World of Gothic. Gothic III se má tentokrát odehrávat na pevnině, která bude co do rozlohy větší než ostrovy Khorinis. Mimochodem, na ty se v tomto novém dílu ságy vrátit nebudete moci, přesto se ale na některá místa známá z dřívějších her podíváte (např. Varant).

Obrázek zdroj: tisková zpráva Pokud jste také podlehli nejrůznějším spekulacím vycházejícím často z jakýchsi souvstažností z příručky o Gothic I a především pak z dosud zveřejněných artworků zobrazujících město, o kterém někteří fanouškové věřili, že se nachází na jižních ostrovech, jenže ty se v této hře nakonec podle oficiálních informací vyskytovat nebudou, a tak se začalo hovořit o Varantu, o němž se však pro změnu říká, že se nachází v oblasti bažin, což zase nekoresponduje s obrázky... - tvůrci vzkazují, že tato příručka obsahuje spoustu nesmyslů, mj. i proto, že jimi nebyla bohužel přímo schválena.

Co do atmosféry Gothic III přinese opět něco nového, i když by prý měla být tak trochu "cítit" tou temnou, archaickou a středověkou náladou Gothic I. Specifický výraz dá hře určitě i soundtrack, jehož nahrávka by měla vzniknout ve spolupráci se skutečným orchestrem. Konečné rozhodnutí ale ještě nepadlo, takže není možné zatím určit ani to, jestli bude soundtrack k dispozici na samostatném CD. Jinak příběh hry tvůrci pochopitelně stále tají a příliš sdílní nejsou ani v jiných záležitostech. Přeci jen je před nimi ještě hodně práce a spousta věcí ani není v tuto chvíli zcela jasná, například zda bude hra obsahovat rovněž nástroje pro tvorbu modů. Ovšem pokud jde o plány ohledně Gothic IV, případně addonu pro Gothic III, jsou si tvůrci jisti, že v tuto chvíli žádné nemají. No, snad se dozvíme o něco více, až budou spuštěny oficiální stránky hry. K tomu by mělo dojít v prvním čtvrtletí 2005.

zdroj: WoG

korgull

Nejnovější články