Podle minimálních HW nároků pojede Stronghold Crusader 2 i na starém šrotu
zdroj: tisková zpráva

Podle minimálních HW nároků pojede Stronghold Crusader 2 i na starém šrotu

11. 7. 2014 10:15 | Preview | autor: Adam Homola |

Klasicky pojatá realtime strategie Stronghold Crusader 2 naváže na původní díl z roku 2002 už počátkem září a tak je nejvyšší čas, aby se tvůrci pochlubili s hardwarovými nároky. Zveřejnili zatím jen HW nároky minimální, které potěší zejména hráče se slabším PC či dokonce notebookem. Vývojáři z Firefly navíc hru od tohoto týdne ladí s pomocí uzavřené bety a dle svých slov mají čas soustředit se na optimalizaci hardwarových nároků, ladění herních systémů a eliminaci bugů.

"Informace o vylepšeném 3D enginu byla jednou z prvních, kterou jsme při oznámení Stronghold Crusader 2 zveřejnili. Tou dobou byl už vývojářský tým s enginem Havok Vision natolik sžitý, že učit se něco úplně nového a dělat to jinak než ve 3D by znamenalo všechny ty znalosti vyhodit z okna. Naším cílem je udělat tu nejlepší Stronghold hru a směřujeme k němu. Ve Firefly všichni chceme dosáhnout hratelnosti 2D Strongholdů, ale v 3D prostoru, což se nám právě díky naší vylepšené verzi Vision enginu povedlo," píše se v tiskové zprávě.

Navzdory velkému skoku od Stronghold Crusader se ale nemusíme bát krvavých hardwarových nároků. Tvůrci se v tiskovce chlubí, že optimalizace výkonu byla jednou z priorit a navíc mají nyní fůru času jen a pouze na testování a optimalizaci - díky tomu si Stronghold Crusader 2 zahrajete i na méně výkonných strojích.

Aktuálně zveřejněné hardwarové nároky jsou zatím jen minimální, ale lze si z nich udělat dobrou představu o tom, že hra váš hardware asi moc neprovětrá ani na vyšší detaily. Minimální HQ nároky jsou následující:

Operační systém: Windows XP/Vista/7/8

Procesor: Intel Core 2 Duo 2Ghz nebo podobný

Paměť: 2 GB RAM

Grafická karta: Nvidia GeForce 8800GT 512 MB nebo AMD Radeon HD 2900XT 512 MB nebo lepší

Místo na disku: 6 GB

Stronghold Crusader 2 vyjde už 2. září 2014 na PC.

Nejnovější články