zavřít

PC verze stylové free to play rubačky Let it Die od Suda51 vyjde už příští týden

PlayStation 4 Windows

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Po dvou letech od vydání na PlayStation 4 se stylová rubačka Let it Die podívá i na PC. Na Steamu vyjde už 26. září a nabídne v podstatě to stejné, co před časem na konzoli. Tedy hodně zvláštní, ale docela povedený mix chaotické survival akce s roguelike prvky, kdy začínáte ve spodním prádle a musíte se dostat až na vrchol věže Tower of Barbs.

Kolik pater se vám podaří vylézt je jen na vás. Umírat budete často, ale podobně jako v jiných roguelike/lite hrách to nevadí. Jak už napovídá název hry, někdy byste měli postavu prostě nechat umřít a začít znovu.

Postupně tak získáváte oblečení, brnění i zbraně. Ty lze vzít i nepřátelům, které se vám podařilo zabít. Léčit se pak můžete pojídáním někdy otrávených hub, žab či dalších tvorů. Let it Die nabízí také asynchronní PvP, kdy bojujete proti počítačem ovládaným verzím ostatních hráčů. Těm hra přezdívá Haters a vy můžete narazit na směšně jednoduchého Hatera, nebo takového, přes kterého se prostě nedostanete a ocitnete se zase na začátku.

Let it Die je především hodně brutální a až přehnaně stylová. Hra má tak výraznou osobnost, že vám buď opravdu sedne a vy se ve všech těch divnostech budete vyžívat, nebo vás tohle všechno bleskově odradí. Hru má na svědomí Gojči Suda, známý také jako Suda51. Ten má prsty ve hrách jako Killer is Dead, No More Heroes, Lollipop Chainsaw, Shadows of the Damned apod. Pokud Suda51 alespoň trochu znáte, už asi tušíte, co od Let it Die čekat.

Recenzi na Let it Die byste na Games hledali marně, ale PS4 verze má na Metacritic Metascore 72. Hru najdete na Steamu pod tímto odkazem a běžet by vám měla bez větších problémů.

Minimální hardwarové nároky:

Operační systém: Windows 7 64-bit / Windows 8.1 64-bit / Windows 10 64-bit
Procesor: Intel Core i7 4700 nebo lepší
Paměť: 8 GB RAM
Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 680 nebo lepší
DirectX: Verze 9.0
Pevný disk: 40 GB volného místa

Doporučené hardwarové nároky:

Operační systém: Windows 7 64-bit / Windows 8.1 64-bit / Windows 10 64-bit
Procesor: Intel Core i7 7700 nebo lepší
Paměť: 16 GB RAM
Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1080 nebo lepší
DirectX: Verze 9.0
Pevný disk: 40 GB volného místa

Tagy: akční

Zdroje: Steampowered

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.