Pár informací o akci Axle Rage
zdroj: tisková zpráva

Pár informací o akci Axle Rage

6. 6. 2003 16:55 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Až bude vývojářská společnost Akella hotova se svým současným RPG projektem pojmenovaným Pirates of the Caribbean, opět soustředí své veškeré síly na jiné své dílo - single-playerovou third-person akci Axle Rage pro PC a PS2.

Axle Rage zdroj: tisková zpráva Ta se odehrává v post-apokalyptickém světě a kombinuje prvky závodů motocyklů a přímých soubojů. Vývojáři ve svém rozhovoru pro HomeLAN přiznali, že jejich původní nápad byl trochu jiný. Asi přede dvěma lety totiž chtěli vytvořit hru, jejíž hlavní myšlenkou byla aréna, ve které by probíhala utkání a boje soupeřů na motocyklech, případně i bez motocyklů, když by z nich spadli. Nápad to byl zajisté velice originální a na současné herní scéně není hry, která by něco takového přinesla. Nicméně starosti a plné ruce práce s dalšími jejich projekty tvůrce nakonec donutily k návratu k představě, která je napadla asi před rokem, a která se vyvinula v to, čím má být Axle Rage nyní - kinematografická third-person 3D akční motocyklová hra. I tak však titul více méně staví na oné původní myšlence "motocyklové arény".

Obrázek zdroj: tisková zpráva Axle Rage bude mít poměrně lineární strukturu a prostý příběh. Podíváte se do post-apokalyptického města Nailsdale, místa, jehož ulice jsou plné různých napružených motorkářů, jimž bude lépe, než se vyhnout, pořádně natlouct. Narazíte zde ale i na různé další pochybné existence, a dokonce i policejní sbory. Všichni pro vás budou představovat nějaké nebezpečí. Nejen pouliční bitky však budou vaším denním chlebem. Čeká vás i řada různých úkolů, odhalení tajných lokací a další dobrodružství. Vše se točí okolo hlavní postavy jménem Axel, člena gangu "No Dice". Byl totiž zapleten do obchodu s velmi drahou syntetickou drogou, ale jak už to bývá, všechno se zvrtne. Axlův přítel je zavražděn a Axel sám zůstane živ jen šťastnou náhodou. Tato zkušenost ho vyprovokuje k tvrdému jednání a nalezení odpovědi na otázku, co je ona droga vlastně zač.

Vedle vlastních pěstí budete moci coby hlavní hrdina používat i další zbraně, jako basebalovou pálku, boxera, střelné zbraně i výbušniny (i když minimálně), ale i další věci, jako nože, katany, páčidlo, apod. Občas vám nezbude ale nic jiného, než použít právě to, co bude po ruce, tedy i např. odpadkový koš. Co se soubojů týče, ovládání prý bude velice intuitivní a Axel bude schopen nejen údery zasazovat, ale i vykrývat. Pokud jde o jízdu na motocyklu, za hru vystřídáte několik různých strojů. Více informací naleznete v tomto interview nebo na oficiálních stránkách. Pár dní máte navíc v naší sekci downloadů k dispozici trailer z této hry.

zdroj: HomeLAN

korgull

Nejnovější články