zavřít

Oznámení Watchmen od autorů Total Overdose

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Kooperativní third-person akce v nočním městě dle komiksu a především chystaného filmu.

Na jaře příštího roku do kin zamíří nejnovější akční film Zacka Snydera (naposledy 300) dle slavného komiksu Watchmen o kriminálníku Rorshachovi, který se pouští do vyšetřování vraždy bývalého superhrdiny. Herní adaptace je nasnadě a pro Warner ji tentokrát zařídí vývojáři z Deadline (autoři ceněného Total Overdose), konkrétně epizodickou formou dvou či více titulů, které vyjdou jen v digitální distribuci. Tzn. sehnat je budete moci na Xbox Live Arcade, PSN, v případě PC pak s největší pravděpodobností přes Steam.

Klíč spočívá v tom, že samotné hry se budou odehrávat několik let před událostmi z komiksu/filmu, kdy jsou oba hlavní protagonisti Rorschach a Nite Owl ještě mladí, hbití a zkrátka fit. Za klasického third-person pohledu si zahrajete buďto za jednoho, kdy počítač převezme kontrolu nad tím druhým, nebo rovnou kooperativně, na což ostatně autoři dle svých slov na E3 předváděčce za zavřenými dveřmi také cílí.

Protože vydavatel zatím neuvolnil žádné assety, jsou dojmy přítomných tím jediným, co svědčí o podobě hry. Po grafické stránce prý plně obstojí v srovnání s ostatními next-gen akcemi. Protože celá hra se bude odehrávat v nočních městských ulicích, lze se těšit na návštěvy temných kanalizací, strašidené stíny z osvětlovacích lamp, neonové nápisy i častý déšť.

Samotné postavy se pak budou lišit především svými jedinečnými pohyby a bojovým stylem. Rorschach často využije předmětů nalezených v bezprostředním okolí (včetně graffiti spreje nebo zapalovače) a do střetů půjde naplno, kdežto Night Owl si protivníka podá bojovým uměním a blíže nepopsanými "elektrickými útoky" (že by šoky?). A vedle všeho toho mlácení a kopání je samozřejmě přichystána řada puzzlů, pro jejichž úspěšné řešení budou muset postavy spolupracovat.

Watchmen začne vycházet v březnu příštího roku pro PC, PS3 a Xbox360.

zdroj: 1UP & Eurogamer

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.