zavřít

Oznámení Star Wars The Old Republic

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Sledujeme odhalení historicky největšího projektu BioWare, onlinovky ze světa Hvězdných válek. DETAILY, SCREENSHOTY

V současnosti se žádné tajemství dlouho neudrží: dnešní společné akci LucasArts a BioWare předcházela několikaměsíční šuškanda, později vyfocené letáky, s několikahodinovým předstihem připravená doména oficiálního webu a v posledních minutách se "omylem" uklikli i kolegové ze Shacknews, kteří obrázky s bojujícími Jedi pustili do světa trochu urychleně. Proto se jistě nebudete zlobit, řekne-li se na úvod, že oznámení onlinovky Star Wars: The Old Republic bylo spíš takovým veřejným tajemstvím. Protože informace na internet unikaly postupně a částečně i vinou IGN, které svůj článek zpřístupnilo s podstatným předstihem oproti tiskovce LucasArts, nabízíme výtah toho zásadního v průběžně doplňovaných bodech:

 • Zasazeno do doby 3500 let před nástupem Dartha Vadera a tudíž zhruba 300 let po událostech z Knights of the Old Republic. Na konci občanské války v původním KOTOR zmizel Darth Revan do neznámých končin galaxie a impérium Sithů přenechal tajemnému císaři, který nyní vede galaktickou válku proti Republice.

 • Jako první tedy budete volit strany, ale stát se budete moci nejen Jediem nebo Sithem, ale také nezávislým/obyčejným galaktickým občanem.

 • Každá z nabízených tříd bude sledovat vlastní dějovou linku, což autoři odůvodňují tím, že ne každý se chtěl vždycky stát Lukem Skywalkerem. Svoji postavu budete moci uplatnit jako žoldáka, nájemného lovce, politika, farmáře a další.

 • Jako již tradičně u her od BioWare budou mít vaše rozhodnutí zásadní vliv na další události, tj. v tomto ohledu půjde o plnohodnotné RPG.

 • Namísto věrohodné grafiky se autoři snaží o stylizaci trochu ve stylu animovaných Clone Wars, dopředu však varují, že obrázky pochází z velice rané fáze hry:

první screenshoty z nedodělané alfaverze
 • Byť autoři by byli rádi, kdyby spolu hráči spolupracovali navzájem, budete mít vždy možnost chodit po svých a najmout si pomocníky se svým vlastním náčiním, stylem boje i osobitým charisma. Opět bude platit, že veškeré vaše rozhodování a činy budou mít vliv i na tyto postavy.

 • Zatím jedinou odhalenou mimozemskou rasou mají být Dashade, obdařeni imunitou vůči Síle a navíc tradičně nakloněni Sithům a tudíž najímáni coby lovci Jediů. (Zmínka o nich mimochodem padla již v KOTOR2.)

 • Do detailů systému soubojů vývojáři zatím jít nechtějí, ale rozhodně se můžete těšit na enormní dávku šermování světelnými meči tak, jak si to prý fanoušci již dlouho přejí (tj. žádná mlátička ala Force Unleashed). Obecně se má ale bojovat spíš v menších počtech a i obyčejné příšery vám prý dají pořádně zabrat.

 • Vývoj vaší postavy i najatých spolubojovníků bude nějak naznačen vizuálně, čímž se asi nemyslí jen nástroje/brnění/zbraně, které během hraní obdržíte.

zvětšenina jednoho ze screenshotů
 • Obsahově jde prý o bezkonkurenčně největší projekt BioWare v historii, větší, než kdybyste vzali všechny jejich předešlé tituly a dali je dohromady (!).

 • BioWare pamatují i na majitele starších počítačů a proto hru cílí tak, aby ji rozchodilo co největší procento hráčů.

 • Na hře se spolupodílí řada veteránů, jednotlivé příběhy a události píše zhruba rok dvanáct na plný úvazek zaměstnaných scénáristů. Ti se narozdíl od Star Wars Galaxies soustředí také na provázání se světem tzv. Expanded Universe, tedy "všech Hvězdných válek" z komiksů, knížek atd.

 • Definitivně potvrzeno, že žádné singleplayerové Knights of the Old Republic 3 se momentálně nechystá.
Vzhledem k množícím se stížnostem ohledně vizuální podoby hry autor článku cítí povinnost připomenout podobnou kauzu z nedávné doby, totiž zveřejnění prvních obrázků z nadcházejícího Red Faction: Guerrilla. Také onehdy se hráči zapřísahali, že něco takového hrát nebudou, ale kdo měl na paměti, že jde o obrázky z rané verze hry, jistě nebyl překvapen, když se pak grafika měsíc od měsíce začala rapidně zlepšovat, což je úplně normální.

Update (23:37): Konečně spuštěn také oficiální web s vyčerpávající dávkou informací o pozadí hry, ale žádným dalším konkrétním infem.

Update (00:40): Na konec článku přidán výtah dalších informací.

Star Wars: The Old Republic je cíleno zatím pouze pro PC a samozřejmě ještě nemá stanovené datum vydání - více v našem dvouletém zpravodajství:

KRÁTKÉ ZPRÁVY
>
7.10. Tímto plakátem LucasArts zvou novináře na představení KoTOR MMO:
2.10. Redaktor britských novin na svém blogu prokecl, že tento měsíc poletí do LucasArts, aby tam načerpal podklady pro odhalení onlinovky Knights of the Old Republic.
17.7. EA potvrdili Star Wars: Knights of The Old Republic Online od BioWare.
12.7. LucasArts si zajistili značky Star Wars The Old Republic, Star Wars Sagas a Star Wars Legends.
20.6. LucasArts na E3 nic neoznámí, ani spekulovaný KoTOR 3 (BioWare), Star Wars Battlefront 3 (svěřen tvůrcům Haze) či pokračování LEGO Indiana Jones (Travellers Tales).
7.3. Star Wars MMO se má dle uniklého konceptu točit kolem bitev Jediů a Sithů v dávné galaxii, což zní jako KOTOR.
27.2. Na stránce artworkáře LucasArts nalezeny návrhy postav, robotů a lodí pro KoTOR III, avšak datované rokem 2004.
14.2. Zmínka o KoTOR ve včerejší tabulce z prezentace EA neznamenala třetí díl, nýbrž jen minulost daného studia.
11.2. Star Wars Galaxies prý skončí rok po spuštění nového MMO Hvězdných válek, které nebude zasazeno do světa KOTOR.
30.10. BioWare a LucasArts oficiálně zahájili spolupráci na neupřesněném projektu, zřejmě spekulované Star Wars MMO / KoToR 3.
22.10. Žhavý drb: onlinovka od BioWare (2009) má být ze Star Wars univerza a navazovat na Knights of the Old Republic.
1.4. Obsidian by rád udělal KoTOR 3, ale LucasArts se k němu pořád nemohou rozhoupat a vývoj ještě nezačal
zdroj: živé blogy z konference, oficiální web, IGN, Gamespot, diskusní fóra & další

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.