zavřít

Oznámení onlinovky Otherland

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Proč si německý vydavatel adventur vybral kybernetické MMORPG a čím zaujme kromě Unreal Engine 3? + OBRÁZKY

Přinést v neustávající záplavě čerstvě ohlášených onlinovek do žánru něco nového se poslední dobou zdá být téměř nemožné a singapurští vývojáři z RealU dobře tuší, že nálepka "cyberpunkové MMORPG na Unreal Engine 3" jejich chystanému dílku publicitu sama o sobě nezařídí. (Byť je to i nadále příslib vizuálního zpracování na slušné úrovni.)
Proto mohou být jedině rádi, že za svým chystaným Otherland skrývají alespoň licenci na stejnojmenné knížní sci-fi bestsellery od Tada Williamse, která hře v úzkém okruhu hráčů jistě zajistí patřičnou reklamu. A pak je dnešní oznámení netradiční ještě tím, že hru se překvapivě rozhodlo vydat německé dtp Entertainment, dodnes specializované na adventury. Jaké pro to asi má důvody?


Otherland se pokusí vystoupit z řady tím, že koncept slova "cyberpunk" naplní až do dna. Jeho futuristický herní svět totiž bude virtuální realitou vně virtuální reality; chápejte, postavy, které tu potkáte, nebudou jen figurkami v počítačové hře, ale figurkami v počítačové hře, které ovládají zase další figurky z počítačové hry. Proto narazíte na dva druhy bytostí: virtuální avatary, ovládané postavami jednotlivých hráčů, a počítačem kontrolované loutky (doslova Puppets). Tedy zhruba něco v tom duchu, jako kdybyste v herním Matrixu ovládali ne toho probuzeného a uvědomělého Nea, nýbrž stále téhož "netušícího" hackera z virtuální reality.

Zápletka sama se má totiž nést v trochu matrixovském duchu, kdy se část znuděných magnátů rozhodne, že své spoluobčany uvrhne právě v tuto "druhou alternativní realitu", něco na způsob mozků, zamčených v jednu velkou hru na život. Kdo by si nechtěl hrát na to, že hraje počítačovou hru, že...
Výhodu to nicméně bude mít v tom, že po každé smrti se ihned znovu narodíte, byť pouze jako prázdná schránka "bez duše a pohlaví" (= při každém respawnu nejspíš půjde upravit zaměření/skilly hrdiny).

Co se týče herního enginu, autoři do něj prý leccos přidali a nadále zkoumají, jak jej co nejlépe využít, aby nešlo "jen o další akci na UE3". Hře jistě prospěje i skutečnost, že osmdesátičlenný vývojářský tým ještě ve fázi črtání a promýšlení konceptu navštívil sám literát a určitým způsobem se k nápadům vyjádřil.


Otherland vyjde pro PC přespříští rok.
zdroj: PR, Eurogamer

levis

Novinky na CZC.CZ

 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1199 Kč Koupit
 • hra GRID

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  2099 Kč Koupit
 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1999 Kč Koupit

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.