Oznámení Max Payne 3
zdroj: Tisková zpráva

Oznámení Max Payne 3

23. 3. 2009 13:13 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Proslulý detektiv zestárl, změnil město - a hra pro změnu vývojáře.

To nám ten týden pěkně začíná: herní GDC '09 se teprve rozbíhá a už tu máme takovou pecku, ze které vám dost možná uvízne v hrdle. Tak se zhluboka nadechněte, protože Rockstar právě definitivně potvrdil a oznámil Max Payne 3, nástupce dnes již legendární third-person akce (95%, recenze) a jejího šest let starého druhého dílu (92%, recenze). A nutno dodat, že nebýt loňského filmu s Markem Wahlbergem v hlavní roli, dost možná by Rockstar svoji značku neoživoval. Anebo ano?

Dohady o něm kolují již dobrý půldruhý rok a krátká tisková zpráva jich příliš nevyvrátí: trojka se má vrátit k tradiční, superintenzivní akci z prvního dílu a přitom Maxe posunout novým směrem. Hlavní hrdina od minule zestárl, přibylo mu něco vrásek - jak si můžete sami ověřit na návrhu plakátu níže - a také je mnohem větším cynikem než dříve. A co všechna ta krev? Že by předznamenání jakéhosi naturalističtějšího pojetí a la Condemned 2?

Obrázek zdroj: Tisková zpráva
oficiální plakát

A to ne náhodou: v Maxi Payneovi 3 totiž uvidíte, jak pomalu upadá na samotné dno, k čemuž byl ostatně předurčen již tím, jak ve druhém díle propásl šanci na svoji spásu. Od té doby Max opustil NYPD i celé město: jenže to by se nyní nesměl ocitnout v metropoli "plné násilí a krveprolití, kde bude muset použít své zbraně a instinkty, aby našel pravdu a také cestu ven". A jak je to s vývojáři? Inu, přesně tak, jak před časem spekulovan nejeden papírový časopis: trojku totiž vyvíjí interní, konkrétně vancouverskéstudio Rockstaru (např. autoři přehlížené školní akce Bully).

Max Payne 3 vyjde pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3 příští zimu, tzn. v období mezi prosincem 2009 až březnem 2010. A než se pustíte do spekulací v diskusním fóru pod článkem - protože jaký může být Max Payne mimo New York, jaký může být Max Payne bez Remedy, a co má znamenat ten komiksový obrázek, snad ne stylizovanou grafiku? - pak se ještě nezapomeňte podívat na oficiální web hry.

SOUVISEJÍCÍ ZPRÁVY
18.12. Rockstar chystá závody Speed Raider (léto 2009) a nějakou zásadní hru na příští podzim (buď Max Payne 3 nebo L.A.Noir).
30.9. Také časopis Xbox360World zaslechl, že Max Payne 3 kutí studio Rockstaru ve Vancouveru.
27.8. Max Payne 3 měl Rockstar svěřit svému internímu studiu podepsanému pod The Warriors a také kutí něco ještě neoznámeného pouze pro PS3.
15.5. EGM drby: představení BioShock 2 začátkem podzimu; znovu zmíněn Max Payne 3.
26.11.Podle britského PC Gameru má být Max Payne 3 z dílny Rockstaru.
13.5. Spekuluje se o brzkém ohlášení Max Payne 3, na němž prý má pro Take 2 dělat nějaké externí studio.
zdroj: WP

levis

Nejnovější články