zavřít

Oznámení hry s The Beatles

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Tvůrci Guitar Hero a Rock Band vás provedou celou historií legendární kapely. PRVNÍ DROBKY

Vydavatel MTV Games dnes slavnostně ohlásil partnerství s Apple Corps, držitelem licence na The Beatles. Po dlouhých sedmnácti měsících jednání se dohodli, že společnými silami připraví zatím nepojmenovanou interaktivní hru, která bude tou první a jedinou, v níž se vůbec hudba od této legendární kapely smí objevit. Doufat v konkrétní detaily o její náplni by bylo v tuto chvíli bláhové. Přesto se z tradičně nicneříkající tiskové zprávy, jejímž účelem je pouhé sdělení "teprve na něčem začínáme pracovat", dá vyzobat alespoň pár drobků:

  • Hra vás vezme na experimentální cestu celou historií kapely - mezi řádky se zdá, že by mohlo jít o zpracování na způsob kariéry s pozvolným vypracováním se a vystoupáním až na vrchol (něco jako např. mód Become a Legend v Pro Evolution Soccer 2009).
  • Nemusí nutně obsahovat úplně všechny písně od Beatles, jinak ale pokryje diskografii od prvního alba "Please Please Me" po to poslední "Abbey Road" (oznámení doprovázely ukázky naživo hraných vypalovaček Want To Hold Your Hand a Twist and Shout).
  • Celkově se snaží o zachování původního zvuku skladeb (vždy britské verze), pokud to kvalita nahrávek dovolí.
  • Vedle samozřejmého performování hudby od The Beatles hráčem budou součástí nějaké nové hratelnostní elementy.
  • Kladen důraz na vizuální stránku hry.
  • Jedná se o samostatný projekt vyvinutý úplně od nuly, žádný klon Rock Band, s nímž však budou kompatibilní jeho speciální ovladače (kytara, bubny, mikrofon).
  • Vše plně podporováno dosud žijícími členy The Beatles, i s kreativními vstupy Paula McCartneyho / Ringo Starr do konceptu hry, jejímž producentem bude jimi dosazený člověk Giles Martin.
  • Vývojářem osvědčené studio Harmonix Games, tvůrci prvních dvou dílů Guitar Hero a série Rock Band.
  • Vydání předběžně cíleno na Vánoce 2009, platformy neupřesněny (dá se předpokládat klasické kombo PS3 / X360 / Wii / PS2).
zdroj: PR, EG, SH

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.