zavřít

Oznámení Football Manager 2009

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Poprvé s 3D enginem zobrazujícím průběh zápasu, v němž vám bude poskytovat cenné rady asistent trenéra.

Sports Interactive a SEGA včera ohlásili nový ročník svého dlouholetého fotbalového manažeru. Football Manager 2009 vznikne ve dvou verzích: pro PC a Maca, a také pro PSP s dodatkem Handheld v názvu. Obě se objeví na trhu 14. listopadu 2008. Vybíráme nejdůležitější novinky v té hlavní verzi:

  • Konečně 3D engine průběhu zápasu, s motion-capture animacemi každého hráče a sledováním dění z různých úhlů / kamer. Na novém enginu pracovali tvůrci tři roky a s jeho nasazením do hry čekali, než bude vše technicky možné, s čímž jim pomohlo studio Segy, Sports R&D Division. Komu nebude vyhovovat, může si zapnout starý dobrý 2D pohled.
  • Nová spodní lišta, s rychlým přetáčením dopředu či zpět a se zvýrazněním zásadních momentů.
  • V celoobrazovkovém TV pohledu si můžete aktivovat a drag&drop přesouvat okna (widgets) s doplňujícími informacemi (statistiky zápasu, detaily o výkonnosti, radar atd.) čistě dle vašich potřeb.
  • Nový asistent trenéra vám bude před zápasem i během něj poskytovat cenné rady, jak vylepšit taktiku, informace o stavu vašem týmu, soupeři nebo proč se nedaří dosáhnout vytyčených cílů.
  • Rostoucí vliv médií ve skutečném fotbale se ve hře projeví přítomností tiskových konferencí před a po zápase, jichž se zúčastní domácí i zahraniční novináři. Odpovědi musíte pečlivě zvažovat, protože by se vám to potom mohlo vymstít ve mediálním zpravodajství o zápase.
  • Kompletně přepsán systém přestupů, aby umožnil realističtější simulaci skutečného fotbalu, nyní vč. spekulací o tom, kdo by případně mohl z vašich svěřenců odejít nebo kdo má zájem o jejich služby.
  • Jednotlivé fotbalisty můžete cvičit preferované pohyby hodící se speciálně pro jejich pozici na hřišti.
  • Poprvé možnost vybrat si ženskou postavu do pozice hlavního trenéra, čemuž pak budou přizpůsobeny veškeré texty (překladatelé musí mít radost :)
  • Samozřejmostí aktualizace databáze, reflektující stav pro sezónu 2008-2009, zahrnující 5000 vybratelných klubů z 50 zemí a okolo 350 tisíc fotbalistů.

Football Manager 2009 video-interview & ukázky ze hry (další zde)

Další nové vlastnosti Football Managaeru 2009 mají být představeny v příštích týdnech - více o této sérii v recenzi předešlého FM2008.
zdroj: PR

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.