zavřít

Oznámení EA Monopoly

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Klasická stolní hra míří opět na monitory a pokusí se zaujmout inovativními minihrami.

Není to tak dávno, co EA uzavřeli dohodu o spolupráci s Hasbro, a letos na podzim se hned dočkáme první z jejich společných projektů: bude to herní adaptace přepracované stolní hry Monopoly, kterou Hasbro stejnou dobu znovu vydá i v deskové podobě. EA jsou si však vědomi, že se samotnou digitální edicí profláklého konceptu by bez invencí neuspěli, a proto hodlají vedle snadného ovládání a multiplayeru pro čtyři hráče nabídnout také řadu novinek.

Předně to budou různé variance na základní principy hry: pokud nebudete mít čas na několikahodinové sezení, přijde jistě vhod svižný mód The Richest. Cílem zde bude vlastnit co nejvíce pozemků nezávisle na jejich tržní ceně. Před každým kolem se všichni zúčastní krátké minihry, nějak související se známými kartičkami "Pokladna" a "Šance", přičemž na konci si každý hodí kostkou a figurkou pak vstoupí na tolik území, kolik mu padne. Jestliže vlezete na nezakoupenou parcelu, automaticky ji získáte, naopak přijdete-li na políčko některého z protihráčů, budete mu muset předat jedno z vašich území.

Z dalších miniher se objeví Get Out of Jail (aneb útěk z vězení podle toho, jak rychle přeřežete mříže), Hospital Fees (rentgenování panáčka s cílem lokalizovat všechny jeho orgány) a Ride to Reading, v němž se stanete strojvůdci a budete muset co nejrychleji objet trať se zastávkami v každé ze čtyř stanic: pokud nestihnete zabrzdit včas, odečtou se vám body a dostanete hned druhou šanci.

Vývojáři dále slibují zpodobit nejznámější světové metropole i systém vlastních identifikačních kartiček, kdy budete na základě vyhraných her postupně odemykat jednotlivé dílky světa a k nim tématicky vázaná hrací pole. Nevím jak vám, ale nabízené inovace na mě působí celkem sympaticky a rozhodně půjde o oživení již ohraného konceptu, který jsem tu naposledy rozebíral před necelými šesti lety :)

Monopoly od EA vznikají primárně pro Wii, vyjdou však na podzim zároveň i v edici pro Xbox 360 (s předpokládanou cenou okolo 630,- Kč) a PS2, kde budou ještě o něco levnější, v přepočtu okolo 470,- Kč.

zdroj: PR

levis

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.