zavřít

Oznámení Dungeons & Dragons Online

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Přenést populární fantasy svět od Wizards of the Coast, fenomén Dungeons & Dragons, i na pole on-line her byla svým způsobem jen otázka času.

Pokud jste o něčem takovém dávno snili, jásejte. Společnost Atari (Infogrames) totiž dnes oznámila titul Dungeons & Dragons Online, MMORPG hru zasazenou do světa D&D. Jejího vývoje se ujala společnost Turbine Entertainment, tedy ta samá firma, která stojí za úspěchem microsoftí návykačky Asheron's Call i jejího loňského pokračování Asheron's Call 2 a nyní vyvíjí MMORPG podle Pána Prstenů Middle-Earth Online.

Bruno Bonnell, CEO Atari, říká, že jeho firma už delší dobu hledala způsob jak se dostat na trh populárních on-line RPGček. Jako vlastník licence na elektronickou podobu D&D si zřejmě nemohla vybrat lépe, kromě tohoto titulu ale už delší dobu pracuje i na xboxovém Dungeons & Dragons Heroes. Základem úspěchu a důvodem, proč budou hráči platit právě za tuto hru, má být vedle slavné značky i kvalitní obsah ve slušivém kabátku, sociální pozadí ("online přátelství") a především zábava.

Dungeons & Dragons Online nabídnou vedle vývoje vlastní postavy, dobrodružných cest, questů a soubojů i možnost "politické" činnosti a zabírání území. Hráč dostane na výběr z několika pro D&D naprosto typických herních ras jako jsou lidé, elfové nebo půlčíci a tříd typu bojovník, klerik, kouzelník atd. Můžeme se těšit na originální efekty zbraní i pohyby postav a nevypočitatelné chování některých monster, které vás udrží stále ve střehu a přidá do hry taktické prvky. Dungeons & Dragons Online jsou ale zatím stále jen vzdálenou budoucností, hra by měla vyjít až v roce 2005.

zdroj: TTG

kate

Novinky na CZC.CZ

 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1499 Kč Koupit
 • hra GRID (Xbox ONE)

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  1699 Kč Koupit
 • hra GRID

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  2099 Kč Koupit

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.