Oznámení datadisků pro Neverwinter Nights
zdroj: tisková zpráva

Oznámení datadisků pro Neverwinter Nights

27. 11. 2002 14:14 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

RPG Neverwinter Nights (recenze), už je nějaký ten čas v obchodech a obšťastňuje novým 3D enginem a svým úžasným příběhem zasazeným do světa Forgotten Realms mnoho nadšenců.

Společnost BioWare se nikdy netajila tím, že by měly v budoucnosti přijít také datadisky, proto také svou hru na tuto variantu připravili. Dnes byl oznámen nikoli pouze jeden addon, ale hned dva rozšiřující balíčky pro Neverwinter Nights. Tyto informace vychází ze dvou interview na GameSpotu, který měl tu možnost rovnou si o těchto novinkách se zástupci BioWare popovídat.

První datadisk se jmenuje The Shadow of Undrentide a vzniká ve spolupráci s týmem FloodGate Entertainment, který je složen z bývalých zaměstnanců Looking Glass Studios (tvůrci např. Thief). Aby BioWare trochu rozčeřili hladinu současným hráčům Neverwinter Nights, přihodí jim do ohně pár polínek se spoustou nového materiálu (monstra, kouzla, zbraně, schopnosti, třídy postav, atd.) a také jednu singleplayerovou kampaň. Prý největší novinkou v tomto addonu budou tři nové tilesety - zimní verzi vesnického plus nový pouštní a další s ruinami. Slovo "Undrentide" v názvu označuje jedno z kdysi věhlasných měst národa mocných čarodějů, kteří svou vlastní ctižádostí zapříčinili pád těchto sídel schopných létat. Ani po mnoha uplynulých generacích neztratily tyto trosky magickou sílu.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Určitě vás zajímá, jak to bude s postavičkami, které jste si tak pracně během originální hry vypracovali. Třetí edice pravidel D&D nastavila 20. level jako horní hranici, které můžete se svým hrdinou dosáhnout a většina hráčů už této hranice určitě dosáhla nebo je někde hodně blízko. Datadisk pro vás má ale připraven nová dobrodružství s novými hrdiny začínajícími opět od nuly. Navíc je addon rozdělen do tří kapitol a navržen tak, aby hráč mohl začít kteroukoliv z nich s již existující postavičkou střední úrovně. První datadisk je vůbec zamýšlen jako dobrodružství nižšího až středního stupně. Od středu výš se pak dostanete v druhém přídavku pro hru. Z nových monster se můžete těšit na zrůdného baziliška, také napůl kohouta a napůl ještěra, sfingy, hordy škorpióních mužů (stingers), malé zlé skřítky, draky, a mnoho dalších.

Druhý datadisk byl prozatím jednoduše označen jako XP2. Jeho vývojem se zabývají výhradně BioWare a měl by přinést zásadnější změny než ten první. XP2 bude taktéž vybaven různými novinkami, např. se tvůrci zaměřili na zdokonalení systému stoupenců, jejich AI, interaktivitu a umožní hráčům přístup do jejich inventáře. The Shadow of Undrentide bude v tomto ohledu velice podobný původní hře, když vašeho hrdinu bude moci doprovázet pouze jeden stoupenec. V XP2 by chtěli tvůrci množství vašich spolubojovníků zvýšit. Chybět nebudou ani větší, strašnější, ale i chytřejší monstra. První datadisk pro NWN vyjde na jaře a ten druhý během letních prázdnin příštího roku, avšak žádné obrázky z nich zatím nejsou k dispozici.

zdroj: GameSpot

korgull

Nejnovější články