zavřít

Oznámení českých adventur Alter Ego a Ashfall

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Zlodějem v prostředí existujícího města od tvůrců Posla Smrti + přimíchané RPG prvky do filmového stylu.

V době, kdy na domácí trh přichází Zatracenci, odhalili berounští Future Games své dva nové projekty specializovanému serveru o českých hrách VisonGame.cz. Asi nikoho nepřekvapí, že žánrově opět spadají mezi klasické a temné point & click adventury, avšak nejedná se o Posla Smrti 2, kterého se rozhodl vytvořit německý vydavatel DTP sám. První hra, ohlášená již na GC2007, se jmenuje Alter Ego a kutí ji zkušený tým Unknown Identity (tvůrci např. NIBIRU). Stanete se v ní zlodějem v reálném prostředí existujícího města na přelomu 19. a 20. století, kde strávíte dobrých patnáct hodin.

Druhá hra Ashfall měla být původně freewarem (pod názvem Sinfull Nights), ale Future Games se po interní předváděčce v létě zalíbila natolik, že se rozhodli vzít ji pod svá křídla, resp. stát se koproducentem. Vývojářem zůstává debutující český tým Prohibited (rozhovor), který slibuje děsivé prostředí a inovativní koncept. Jak se od nich dozvědělo VisionGame, tím myslí mix adventury a RPG ve filmovém stylu: "Autoři kladou důraz na silný příběh a rozmanitou hratelnost, stejně tak jako na atraktivní grafické zpracování včetně kvalitní animace a pokročilých efektů. Na hráče čeká příběh plný emocí, intrik a náhlých zvratů." Ashfall, který má mít více různých zakončení, je plánován na rok 2009. První artwork postavy si prohlédněte zde.

jd

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.