Oznámení Battlestations Pacific
zdroj: tisková zpráva

Oznámení Battlestations Pacific

28. 2. 2008 19:19 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Eidos složí reparát z předmětu námořně-letecké strategie, nyní i s kampaní za Japonce a pozemními jednotkami. + OBRÁZKY

Na dávnou registraci ochranné známky navázalo oficiální ohlášení pokračování rok starého Battlestations Midway (u nás 65%, světový průměr 76%), mixu námořního simulátoru a letecké arkády ve strategickém hávu. Jak název naznačuje, dějištěm zůstane Tichomoří, kde prožijete slavné bitvy druhé světové války o atol Midway, u ostrovu Okinawa nebo nečekané napadení přístavu Pearl Harbor. Připadá vám to povědomé? Ano, to samé bylo náplní předchůdce. U druhých dílů tohle nebývá zvykem a zavánělo by to spíš takovým pokusem o reparát nebo recyklací, ovšem jen než se dozvíte, že nyní si válku prožijete i z pohledu Japonců, kterou si přála komunita. Autorům s tím pomáhá trojice bývalých učitelů dějepisu, kteří čerpají ze skutečných historických plánů země vycházejícího slunce - jak by postupovala po vítězstvích v ovládnutí Pacifiku.

Tisková zpráva k Battlestations Pacific zdůrazňuje zřetelnou odlišnost obou singleplayerových kampaní (ta druhá je samozřejmě za Američany), které budou dohromady čítat 28 příběhových misí, dvakrát více než minule. Mezi jednadvaceti novými jednotkami se objeví kamikadze Ohka a jiné japonské letouny z rané doby.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Další novinkou Battlestations Pacific se stane možnost taktického výsadku vojáků do centra válečné vřavy. Své parašutistické nebo výsadkové jednotky budete muset do milimetru přesně donavigovat do předem vyčištěné oblasti, aby tam mohly obsadit klíčová místa a poskytnout vám tak nezanedbatelnou taktickou výhodu. Čili hra již nebude pouze o letadlech, lodích a ponorkách, nýbrž i o ovládání pozemních jednotek. Závěrem se hovoří o předělaném multiplayeru s pěti módy a možností zvětšit/zmenšit mapy podle aktuální potřeby - počtu jednotek nebo hráčů. Ti se, buď online nebo přes System Link, aktivně zapojí do bitev nebo skirmishe.

Vývojářem hry cílené na PC a X360 zůstává maďarská divize Eidosu, který zatím nespecifikoval datum vydání.
zdroj: PR, Teamxbox

jd

Nejnovější články