zavřít

Orbitální útoky v Shattered Suns

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Grafikou se Sins of a Solar Empire nevyrovná, přichází však s originálním způsobem dobývání vesmírných stanic.

Jestli patříte mezi příznivce vesmírných strategií a vyhovuje vám model úspěšného Sins of a Solar Empire, zbystřete pozornost, protože již brzy přijde na trh konkurence v podobě Shattered Suns od vývojářů z Clear Crown. Ti nedávno předvedli skirmishovou část hry, v níž budete dobývat nepřátelské základny. Při přesouvání flotil totiž bude třeba brát v potaz obíhání orbitálních základen kolem planety a často se přihodí, že dorazíte zrovna ve chvíli, kdy se nepřátelská tvrz bude nacházet na odvrácené straně.


Stejným způsobem pochopitelně budete moci "schovávat" i vlastní základny: navíc čím déle bude flotila viset ve vzduchu, tím víc jí bude ubývat na energii a palebné síle. Co se týče lodí, ve hře si budete moci navrhnout vlastní design až deseti plavidlům a uložit jej pro rychlejší použití. Pochopitelně nebude možné stvořit superloď, tzn. když zesílíte štíty, oslabíte tím zbraně; pokud plavidlo vybavíte rozlehlým převozním prostorem, vykáže se o to slabším motorem.


Shattered Suns trailer

Vesmírné lodě navíc budou schopné těžit minerální zdroje, takže se vyplatí do flotily přidat několik lehkých stíhaček s větším nákladním prostorem. V případě úspěšného útoku na nepřátelskou stanici tak ihned budete moci začít plenit její sklad, zatímco bude probíhat oprava a stavba vašeho vlastního těžebního zařízení. Pro úplnost zbývá dodat, že plavidla bude možné vybavit i vylepšenými druhy laserových paprsků, řízenými střelami atd.

Shattered Suns vyjde 30. května pro PC - více v předchozím článku.
zdroj: homepage, IGN

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.