Ohlášení Pro Evolution Soccer 2008
zdroj: tisková zpráva

Ohlášení Pro Evolution Soccer 2008

18. 6. 2007 14:14 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Úplně nový, adaptivní systém umělé inteligence se bude přizpůsobovat vašemu invidiuálnímu stylu hry.

Odpověď Konami na hodně sebevědomou FIFU se jmenuje Pro Evolution Soccer 2008. V minulých letech byla hra takhle rokem označována v USA či v Japonsku a odteď se takto bude (soudě dle tiskovky pro Velkou Británii) číslovat i v Evropě, čili už žádný PES7. To však není důležité narozdíl od zásadní novinky zvaná TeamVision, což je adaptivní systém umělé inteligence. Sofistikovaný programový kód se bude přizpůsobovat vašemu invidiuálnímu stylu hry. Dle něj se sám naučí nové způsoby zakládání útoku, bude adekvátně reagovat na nastalé situace a čerpat ze svých předešlých chyb v obraně, kterou bude AI "zavírat". Fotbal se tak stane taktičtější a zároveň reálnější.
Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Oblíbené vlastnosti série PES, jako vnímání balonu coby samostatné entity, samozřejmě zůstanou zachovány. Přibudou k nim rozšířené možnosti kontroly nad míčem hodící se při kličkování a také množství nových pohybů pro obejití soupeře a uvolnění se. Při zahrávání standardních situací budete moci svobodně ovládat několik hráčů i přesně určit pozici zdi. Konami jinak tvrdí, že každý aspekt fotbalového klání na zeleném pažitu přepracovali a vyladili. To samé se týká přihrávek a jejich bohatší škály, abyste naplno využili specifické vlohy vašeho týmu.

Zatímco Pro Evolution Soccer 6 na PC (recenze) a Xboxu 360 (recenze) se vizuálně i obsahově lišil a každá měla něco lepšího či horšího, letos budou obě zmiňované verze (společně s tou pro PlayStation 3) spadat do kategorie next-gen. Máme si to vykládat jako ještě více zdokonalenou grafiku, veškeré animace v high-definition a detaily fotbalistů posunuté na neuvěřitelnou úroveň, včetně rozpohybování celé jejich tváře. Next-gen verze PES2008 budou těžit rovněž z rozsáhlého editačního módu, dovolujícího upravit si zážitek dle přání. Vedle nich na podzim vyjde hra v horší podobě také na PS2, PSP a DS.
zdroj: PR

Nejnovější články