zavřít

Offroadový FUEL. přiblížen

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Při sjezdu z hor budete bloudit v mracích a pak v dešti, než se před vámi otevře dohled 40 kilometrů daleko. PREVIEW

Minulý měsíc oznámená offroadová hra FUEL od Codemasters a Asobo Studios se každému vryla do paměti tornády, písečnými bouřemi, přívalovým deštěm či cyklóny narušujícími průběh závodu. Nyní se ukázala na premiérových oficiálních obrázcích a prozradila o sobě více detailů. Vše odjezdíte buď na předpřipravených tratích (vždy zaberou tak 10 minut) nebo svobodným průzkumem 5000 čtverečních mil terénu, odpovídajícímu svým stylem Severní Americe. Zvláštní je, že tvůrci nejprve vytvořili celou mapu (dle satelitních podkladů, poté ručně upravovaných) a teprve pak začali přemýšlet, jakou hru do ní vlastně umístit.

Možná i proto si můžete sami v editoru definovat checkpointy, jimiž mají zúčastnění za úkol projet. Jiným typem závodu bude tzv. Red race, v němž je úkolem dostat se jako první do cíle kudykoli. Navigaci v tak rozlehlém prostoru usnadní inteligentní GPS systém, narozdíl od jiných her beroucí v potaz zkratky mimo silnici, řeky a kopce. Dovede vás i do tábora jednotlivých skupinek motoristických nadšenců, které poslouží jako takové rozcestníky pro postup v kariéře, výběr soutěží a odemykání dalších, k čemuž se šiknou i předměty zastrčené na mapě. Specialitkou se stane úkol, v němž musíte po zemi pronásledovat letící vrtulník, v čemž budou stromy a další překážky vadit více, než si možná dovedete představit.


Na výběr má být ze 70 unikátních vehiklů - od čtyřválců, přes vozy kategorie muscle, SUV, až po kamiony či motorky. Slibovány jsou i bonusové kousky, jako třeba raketovým motorem poháněné šílenosti, které jinak slouží pouze pro dosažení rychlostních rekordů. Změny klimatu budou ovlivňovat nejen ovládání vozidel na různém typu povrchu (vulkanické kameny, hlína, vápenec, asfalt), ale také dohlednost do dálky, projevující se hlavně při plynulé změně rázu krajiny. Např. při sjezdu z hor budete chvíli bloudit v mracích a pak v dešti, než se před vámi otevře proklamovaný výhled 40 kilometrů daleko.

Podobně jako třeba Test Drive Unlimited nebo Burnout Paradise, FUEL skloubí do jednoho celku singleplayer s multiplayerem, takže v hratelnosti nerozeznáte rozdíl, jestli soupeříte s AI nebo kamarádem na drátu. Otázkou prozatím zůstává, jestli to bude zábava, neboť ze hry zatím nikdo zvenčí neviděl více než oficiální video a powerpointovou prezentaci na Games Convention. Předešlá hra tohoto studia, Grand Raid Offroad, byla jen takovým technologickým demem a nakonec nikdy nevyšla.

FUEL se má objevit někdy v roce 2009 pro PC, PS3 a X360 - více v oznámení.
zdroj: PR, Gamespy, 1UP, IGN a další

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.