zavřít

Odtajnění konceptu The Sims 3

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Známe první konkrétní informace o pokračování nejprodávanější PC série všech dob.

Po včerejším spuštění teaser homepage to vypadalo, že si na první informace k The Sims 3 budeme muset počkat až do 19. března, kdy padne embargo na informace. Časopis Games for Windows však před malou chvílí představil svoji dubnovou obálku, slibující exkluzivní dvanáctistránkové odhalení hry. A jako by to nestačilo, programátor Tara dnes na svém blogu rovněž zveřejnil útržky ze zhruba měsíc starého představení hry novinářům:

  • Mnohem rozsáhlejší a otevřený herní svět ("sandbox", jako GTA nebo Assassins Creed), který se bude neustále proměňovat ("komplexní simulace"). Nebude z hlediska hratelnosti rozdíl mezi činnostmi uvnitř vlastního domu a venkovními aktivitami, třeba v parku (na obrázku).
  • Ukazatele značící plný močový měchýř či potřebu spánku nahradí zbrusu nový systém nálad, koncepčně vybočující z dosud rutinního plnění potřeb Simáků.
  • Zásadně překopaná tvorba postavy a pro každého Simáka pět charakteristických rysů: např. velké ego, skromnost či obliba TV. Střetnou-li se dvě postavy, např. jedna milující televizní seriály a druhá je nenávidící, začnou si navzájem obrazovku vypínat a hádat se.
  • Dlouhodobě plánující Simáci: workoholická postavička, které seženete práci čišníka v restauraci, si sama koupí kuchařku, ingredience a začne se učit vařit - dokonce zavolá šéfa a pozve ho na večeři, což přijde vhod pro kariérní postup.
  • Postavičky naučené dobrým mravům již na návštěvě nebudou pouštět televizi, brát si bez dovolení jídlo nebo si bez vyzvání sedat na pohovku - alespoň dokud je k tomu nedonutíte, na což hostitel pochopitelně bude muset zareagovat. Simák si takové provinění ale zapamatuje a třeba se sám od sebe časem omluví.
  • Autory opět EA/Maxis, samotná hra vzniká ve formě menších 2D prototypů, které po případném úspěchu u manažerů vývojáři jednoduše zabudují do celé hry.
Protože do vydání ještě spousta času (odhaduje se jaro 2009), pokusí se EA ještě naposledy něco vytěžit z The Sims 2 - dle autora příruček pro Prima Guides totiž aktuální sedmý datadisk Free Time (Volný čas) není posledním přídavkem. Na závěr přidáváme odkaz na několik fanouškovských očekávání do trojky z webu TheSims2.cz.
zdroj: GFW, blog

levis

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.