Odhalení Warhammer Space Marine
zdroj: tisková zpráva

Odhalení Warhammer Space Marine

4. 9. 2008 23:23 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Third-person akce s jasnou inspirací Gears of War a Heavenly Sword odkryta v devítiminutovém videu.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva Na letošním veletrhu GC byl za zavřenými dveřmi poprvé předveden i dosud utajovaný projekt australského studia THQ, o němž bylo naposled slyšet v souvislosti s poptávkou po programátorech. Kvůli čísi nedbalosti se přes devět minut trvající předváděčka nyní dostala na internet a hráči si tak mohou udělat první obrázek o hře, která ponese název Warhammer 40 000: Space Marine a půjde o čistokrevnou third-person akci. A byť se nachází v rané fázi vývoje, zatím nemá dotaženou umělou inteligenci ani některé grafické efekty, již teď vypadá jako slušný reparát po nepovedené střílečce Fire Warrior.

Pro přirovnání přitom netřeba chodit daleko: kromě očividné inspirace Heavenly Sword si hra zdaleka nejvíc půjčuje od Gears of War. Konkrétně kameru umístěnou za ramenem hlavního hrdiny, jednotlivými popravčími pohyby i celkovým dojmem živého bojiště plného velkých a těžkooděných chlápků s puškami a motorovými pilami. Během předváděčky sice dojde i na interiérovou střelbu s rychlokadenční pistolí a la Max Payne/Stranglehold, zdaleka nejvíc fyzicky však hra působí právě ve střetech na blízko, kdy lze tvořit jednotlivá komba i blokovat protivníkovy údery.

Rovným dílem má být hra zasazena právě do temných a ponurých interiérů, ale zároveň i otevřených prostranství. Oboje bude přitom sjednocovat právě dění kolem vás: pakliže budete stát přímo pod ohnivým nebem, často vám přímo nad hlavou proletí některá vesmírná loď - a dost často za sebou také nechá výsadek plný krvežíznivých nepřátel. Vevnitř o letecké dopravě budete vědět díky různým efektům, jako budou třesoucí se zdi a rezonující zvuk motorů stíhače. Ostatně, podívejte se sami (záběry z hraní začínají na 1. minutě):

zdroj: Archiv


Warhammer 40 000: Space Marine - komentovaná předváděčka z GC 2008

Warhammer 40 000: Space Marine se nachází v rané fázi vývoje a určitě nevyjde dřív než příští rok, vedle Xbox360 pravděpodobně i pro PC a PS3.
zdroj: Youtube

levis

Nejnovější články