zavřít

Odhalení FPS Tiberium ze světa Command&Conquer

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

HOT: Máme spoustu detailů o týmové sci-fi akci v reáliích slavné RTS a stylu Ghost Reconu či Battlefieldu. POUZE NA TISCALI + UPDATE

Boj o tibérium ještě zdaleka neskončil. Lednové číslo amerického časopisu GameInformer odkrylo novou first-person akci nazvanou Tiberium ze světa legendární RTS série Command & Conquer (potvrzujíc tak zářijové spekulace) a TISCALI vám s mnohahodinovým předstihem před jinými přináší první konkrétní informace!

De facto půjde o nepřímého nástupce nepříliš úspěšného Renegade (2002). Hra bude určena pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3. Odehrávat se má jedenáct let po třetí tiberiové válce a zahrajete si za bývalého polního velitele GDI Ricarda Vegu. Takový člověk se nesníží ke sbírání zbraní po padlých protivnících, neboť je vyzbrojen hračkou jménem GD-10 (foto). Jde o transformovatelné čtyři zbraně v jednom, schopné vypořádat se s nebezpečím za každé situace.

Redaktoři časopisu hratelnost popisují jako mix Ghost Recon Advanced Warfighter, Battlefieldu a Rainbow Six Vegas. Kupříkladu budete vést operaci čtyřčlenné skupiny R.A.I.D. (Rapid Assault and Intercept Deployment) na věž NODu, postavenou v středomořské rudé zóně. Vedlejším cílem bude zmocnění se ložisek suroviny tibérium rozprostírajících se na bojišti, za což se vám odemknou nějaké nové jednotky.

V preview prý nepadla přímá zmínka o bojích proti NODu, vašimi nepřáteli však budou minimálně mimozemští Scrinové - konkrétně dosud neznámé jednotky Shrikes (robůtci vysocí po kolena, s blastery a možností sebezničení) a Archoni (jako by vypadli z oka eliťákům z Halo). Aby GameInformer pořádně nastartoval hype, v popisku jednoho obrázku neurčitě tvrdí, že "atmosféra Tiberium je mnohem dynamičtější než cokoli jiného v tomto žánru".

Na bitevním poli budete moci ovládat různé jednotky - normální pěchotu, tu vybavenou řízenými střelami (z jednoho výstřelu dovede smečka MLS raket zasáhnout více cílů na obloze naráz) nebo třeba Titany. Tito mechové ala BF2142 budou nejsilnějším ofenzivním nástrojem v arzenálu a mohou vám posloužit i jako mobilní kryt. Ono schovávání týmu za překážkami zde sehraje (po vzoru Gears of War / Vegas) velkou roli a bez něj nebude mít v přestřelkách ani proti statickým obranným věžím moc šancí.

Tak jako v jiných C&C hrách si na pomoc můžete přivolat speciální útoky, např. orbitální kanón nebo letku redesignovaných helikoptér Orca. Tiberium bude podporovat také multiplayer dvou (buď překlep nebo myslí co-op?) hráčů přes internet, Xbox Live nebo PlayStation Network.

Datem vydání je konec roku 2008 a vývojářem losangelské studio Electronic Arts, tzn. ti samí lidé podepsaní za posledními RTS tituly z C&C řady.

zdroj: Videogamesblogger, GI, diskusní fóra, vlastní a další

ls&jd

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.