zavřít

Odhalení FPS Tiberium ze světa Command&Conquer

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

HOT: Máme spoustu detailů o týmové sci-fi akci v reáliích slavné RTS a stylu Ghost Reconu či Battlefieldu. POUZE NA TISCALI + UPDATE

Boj o tibérium ještě zdaleka neskončil. Lednové číslo amerického časopisu GameInformer odkrylo novou first-person akci nazvanou Tiberium ze světa legendární RTS série Command & Conquer (potvrzujíc tak zářijové spekulace) a TISCALI vám s mnohahodinovým předstihem před jinými přináší první konkrétní informace!

De facto půjde o nepřímého nástupce nepříliš úspěšného Renegade (2002). Hra bude určena pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3. Odehrávat se má jedenáct let po třetí tiberiové válce a zahrajete si za bývalého polního velitele GDI Ricarda Vegu. Takový člověk se nesníží ke sbírání zbraní po padlých protivnících, neboť je vyzbrojen hračkou jménem GD-10 (foto). Jde o transformovatelné čtyři zbraně v jednom, schopné vypořádat se s nebezpečím za každé situace.

Redaktoři časopisu hratelnost popisují jako mix Ghost Recon Advanced Warfighter, Battlefieldu a Rainbow Six Vegas. Kupříkladu budete vést operaci čtyřčlenné skupiny R.A.I.D. (Rapid Assault and Intercept Deployment) na věž NODu, postavenou v středomořské rudé zóně. Vedlejším cílem bude zmocnění se ložisek suroviny tibérium rozprostírajících se na bojišti, za což se vám odemknou nějaké nové jednotky.

V preview prý nepadla přímá zmínka o bojích proti NODu, vašimi nepřáteli však budou minimálně mimozemští Scrinové - konkrétně dosud neznámé jednotky Shrikes (robůtci vysocí po kolena, s blastery a možností sebezničení) a Archoni (jako by vypadli z oka eliťákům z Halo). Aby GameInformer pořádně nastartoval hype, v popisku jednoho obrázku neurčitě tvrdí, že "atmosféra Tiberium je mnohem dynamičtější než cokoli jiného v tomto žánru".

Na bitevním poli budete moci ovládat různé jednotky - normální pěchotu, tu vybavenou řízenými střelami (z jednoho výstřelu dovede smečka MLS raket zasáhnout více cílů na obloze naráz) nebo třeba Titany. Tito mechové ala BF2142 budou nejsilnějším ofenzivním nástrojem v arzenálu a mohou vám posloužit i jako mobilní kryt. Ono schovávání týmu za překážkami zde sehraje (po vzoru Gears of War / Vegas) velkou roli a bez něj nebude mít v přestřelkách ani proti statickým obranným věžím moc šancí.

Tak jako v jiných C&C hrách si na pomoc můžete přivolat speciální útoky, např. orbitální kanón nebo letku redesignovaných helikoptér Orca. Tiberium bude podporovat také multiplayer dvou (buď překlep nebo myslí co-op?) hráčů přes internet, Xbox Live nebo PlayStation Network.

Datem vydání je konec roku 2008 a vývojářem losangelské studio Electronic Arts, tzn. ti samí lidé podepsaní za posledními RTS tituly z C&C řady.

zdroj: Videogamesblogger, GI, diskusní fóra, vlastní a další

ls&jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.