zavřít

Odama - RTS a pinball v jednom??

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Odama je dosti netradiční hra pro závěr roku a herní kostku od Nintenda (GameCube), kterou má na triku Yoot Saito.

Že jde o nekonformního tvůrce svědčí jeho dřívější herní počin pro Dreamcast - Seaman, v němž jste mimo jiné komunikovali s rybou. A nově oznámená Odama? To je z části RTS a z části pinball, hnedle vysvětlíme.
Ve hře budete sice velet veliké armádě, ale vaší největší zbraní má být Odama. Což je veliká koule, která se kutálí vpřed a ničí úplně všechno v trajektorii své dráhy. Ať již půjde o nepřítele či spojence. Na začátku každé z úrovní se v dolní části obrazovky objeví vaši muži s velikým zvoncem (tahle hra zkrátka bude veliké dílo:o) a vaším primárním úkolem je vyčistit jim cestu, aby s ním mohli proniknout do nepřátelské pevnosti v horní části obrazovky. Přirozeně, že oponenti nebudou chtít dovolit projít vašim jednotkám skrze bránu a pakliže se jim podaří vaše síly zatlačit zpět na startovní čáru, prohráváte.


Díky "flipperům" po stranách herní obrazovky budete moci do akce vypustit a usměrnit Odamu, přičemž zejména korektní míření bude definovat poměr sil na bojišti - své si k tomu řekne i možnost naklánění obrazu pro upravení dráhy koule. O tuto jako v každém pinballu přicházíte v momentě, kdy vám skrze flippery proklouzne. Tak to bychom za sebou měli pinballovou fázi a co RTS?

Tato část bude odvislá od mluvení do GameCube mikrofonu (připevněnému ke gamepadu), hlasové povely mají sestávat z výrazů jako Charge, nebo Left/Right (když budete chtít, a jako že ano, aby se vaši muži vyhnuli koulející se smrti s pseudonymem Odama). S postupujícími hodinami se však máte naučit mnohem pokročilejší výrazivo pro kooperaci s armádou. Zkrátka rýsuje se tady další veskrze originální počin, co by mohl zaujmout všechny neortodoxní hráče.
zdroj: GameSpy

martin

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.