zavřít

Nový Radiant mód pro Darkest Dungeon dramaticky zkrátí jednotlivé hry

PlayStation 4 Windows MAC VITA Linux

- Preview autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Ubozí dobrodruhové podléhající sápavému šílenství, nebezpečné výpravy do hlubin, končící hroznou smrtí stejně často jako úspěchem, neustálý boj o přežití tváří v tvář stěží představitelným hrůzám. Darkest Dungeon rozhodně není optimistická hra, ale málokdo by se přel o jejích kvalitách. Jediné, co by leckomu mohlo vadit, je nutnost starého dobrého „grindu.“ Spousty pokusů o průchod podzemím, desítky hodin utopených v budování družiny, jen aby ji následně vyvraždil jediný boss… Chystaný update s názvem Radiant Mode by mohl spoustě hráčů přijít k duhu, protože jeho úkolem je šetřit váš čas.

Radiant je nový mód, který si můžete zvolit na začátku každé nové hry namísto „normálního“ nebo „stygijského“ (bývalý NG+). Měl by zásadně upravit a zkrátit procesy ovlivňující dobu, během níž budete schopni vybudovat širokou skupinu ostřílených válečníků, schopných vzít útokem i ty nejobtížnější výzvy. Celkový čas jednoho průchodu hrou by se tak měl průměrně pohybovat kolem 40 hodin (řekl bych, že v normálním módu musíte počítat s dvojnásobkem), i když tvůrci varují, že přesnější čísla vyjdou najevo až po testování samotnými hráči.

Aby zamezili přehnanému optimismu a opět dosáhli patřičné hladiny deprese, vývojáři spolu s novým módem přidávají taky další várku zabijáckých nestvůr, zjevujících se v těch nejtěžších podzemích. První z téhle strašlivé čtyřky je Nositel kostí, jednooký kostlivec s neustále klapající čelistí. Není to žádný velký válečník, ale třímá hrůzný prapor s rudým okem a orlicí jako nějaký nemrtvý moravský Sauron. A buďte si jisti, že pod jeho standartou nikdy nebude nouze o patřičně nabuzené síly zla.

Čerstvý vítr do zatuchlého podzemí přináší i spousta menších úprav hratelnosti, které se dotknou všech módů a jsou založeny na posledních několika měsících komunitní zpětné vazby. Všechna ta práce nutně musela ovlivnit vývoj prvního velkého DLC, upírského Crimson Court, jehož očekávané datum vydání se posunulo na duben. Ovšem vzhledem k tomu, že Radiant Mode vyjde už na začátku února, se hráči Darkest Dungeon do té doby nudit určitě nebudou.         

Tagy: strategie akční RPG tahová dungeon

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.