zavřít

Novinky o válečné strategii Commandos 3

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Na jedné ruské herní sajtě se objevilo zajímavé interview o připravovaném třetím pokračování jedné z nejoblíbenějších strategií Commandos, která do svého žánru přinesla i mnoho nového.

Na otázky odpovídal zakladatel a člen vývojového týmu Pyro Studios - Ignacio Perez Dolset a my se vám nyní pokusíme shrnnout obsah rozhovoru. Tento člověk osobně pracoval také na Commandos: Behind the Enemy Lines a nyní spolupracuje jako designér na hře Commnados 3, která má přilákat jak všechny dosavadní fanoušky celé série, tak i zcela nové hráče.

Hra jako taková bude mít velmi pevný příběh, avšak nebude založena na tradičním schématu misí. V Commandos 3 se vyskytnou tři příběhy nebo kapitoly, během kterých hráč okusí několik různých scénářů. Některé z těchto scénářů se budou odehrávat na místech tradičních pro Commandos - jako např. Normandie, ale budou zde i některé nové - Berlín či Stalingrad. Commandos 3 budou o proti svým předchůdcům více akčně laděny. Další změny nebo vylepšení se budou týkat enginu, který by měl tvůrcům nyní dovolovat mnohem atraktivnější efekty počasí nebo při explozích a střelbě.

Commandos 3 nechystá žádné překvapení v podobě nových postaviček. Některé ze starých známých zde navíc ani nespatříme. Celkově mají tvůrci snahu jejich počet spíše omezit a tak se rozhodli jich několik poslat prostě na dovolenou. Těchto méně postaviček však bude vybaveno několika novými schopnosmi, zbraněmi i vozidly, které Ignacio nechtěl zatím blíže specifikovat. Rozhodně se tedy nemusíte bát, že omezení počtu figurek by se nepříznivě odrazilo na vaší celkové síle. Zato v řadách nepřátel se objeví spousta nových jednotek s rozdílnými schopnostmi a odolností. Kromě velkých nepřátelských bossů se budete muset postavit např. vojákům jednotek SS, výsadkovým jednotkám, speciálním elitním jednotkám i agentům Gestapa.

Kdo z vás sleduje tuto hru už od jejího oznámení, určitě mu neunikl ani trailer z výstavy E3. Na něm je možné spatřit akci odehrávající se na palubě jedoucího vlaku. Commandos 3 budou obsahovat takovou misi a hlavní, oč v ní půjde, bude ovládnutí vlakové soupravy a zneškodnění nacistů, kteří ji okupují. Vzhledem k jejich početní převaze to nebude zcela jednoduchý úkol.

Pro všechny, kteří si tuto sérii oblíbili, je zřejmě nepříjemnou zprávou, že Commandos 3 mají být už poslední hrou tohoto typu. Pyro Studios sice mají v budoucnu v plánu nějakou další hru, ale ta už bude něčím zcela jiným. Pro úplnost ještě dodáme, že o hudbu se postará opět Mateo Pascual (muzika pro Commandos 2, Praetorians a Heart of Stone). Na vydání hry si počkáme do příštího léta.

zdroj: Freelancer

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.