zavřít

Novinky o FPS Tribes: Vengeance

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Další pokračování série Tribes, které je nyní ve vývoji, dostalo podtitul Vengeance.

Když jsme vám tento titul před několika málo dny představovali, vycházeli jsme pouze z tiskové zprávy, kde se toho člověk obvykle mnoho nedozví. Zajímavější jsou ovšem informace, které vyplynuly z rozhovoru uveřejněném na PC.IGN.

Tvůrci - Irrational Games - se pochopitelně zatím ještě nechtěli příliš rozšiřovat o příběhu svého nového projektu, zato prozradili, že tento příběh budete moci sledovat zároveň z několika různých úhlů pohledů. To znamená, že během hry vystřídáte role postaviček různého druhu, ozbrojení, kmene. Když všechny ty zážitky pak spojíte dohromady, dostanete celkový příběh. K jednotlivým misím se budete dostávat např. následovně - pár se vydá na základnu, ale když k ní dorazí, těsně za jedním z nich ze zabouchnou vrata a naši hrdinové tak zůstanou odděleni. Dívka před vraty řekne muži uvnitř: "Jdi a najdi vypínač, kterým bys ty dveře otevřel a já mohla jít s tebou, já zatím zadržím každého, kdo se přiblíží." Tak se najednou octnete v roli muže a snažíte se najít způsob, jak otevřít vrata. Zatímco se o to budete pokoušet, můžete skočit do těla ženy přede dveřmi a zjistit, že ona čeká...

Irrational Games rovněž prozradili, že chystají dát hře dvě časové roviny - jednu, která se udála dvacet let před tou druhou. Takže stejně tak, jako budete moci přecházet z jedné postavičky do druhé, budete moci přecházet i z jedné časové roviny do té druhé. Jednou uvidíte svou postavičku vyrůstat, ale pak se přepnete do jiné části příběhu a uvidíte před sebou tu samou osobu, ale již dospělou a s naprosto jinými atributy. Jde o velice ambiciózní projekt, jehož single-player nebudou pouze kopií multiplayeru, ale jde hlavně o pokus posunout FPS zase o kus dál, při zachování celistvosti multiplayeru, který z Tribes dělá to, co jsou.

Aby jste ale byli úplně v obraze, Tribes: Vengeance se odehrává 300 a 500 let před událostmi předchozí hry. Proč je tato doba výjimečná? Protože právě tehdy některé kmeny vznikaly. Uvidíte např. jak se zrodil kmen Blood Eagle a jaký je jeho vztah k Říši, a také kdo jsou "Children of the Phoenix". Některé kmeny se zde navíc vyskytovat nebudou, protože ještě prostě nebyly v této době vytvořeny, tudíž se setkáte vedle právě začínajících kmenů i s některými novými frakcemi. I tentokrát budou důležitou součástí hry vozidla, ne však nepostradatelnou. Protože budete mít ve výbavě i tryskové batohy, budete schopni urazit dlouhé štreky i bez pomoci dopravních prostředků. Ti nejlepší a nejzkušenější hráči budou svého batohu vyžívat nejvíce. Navíc zde budou kvůli vyváženosti v single- a multi-playeru v nabídce vozidel jisté rozdíly.

zdroj: PC.IGN

korgull

Novinky na CZC.CZ

 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1699 Kč Koupit
 • hra GRID

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  2099 Kč Koupit
 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1699 Kč Koupit

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.