Nové poznatky o C&C Generals: Zero Hour
zdroj: tisková zpráva

Nové poznatky o C&C Generals: Zero Hour

14. 7. 2003 22:22 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Není to tak dávno, co společnost Electronics Arts své fanoušky oblažila titulem Command & Conquer: Generals a jak jsme vás informovali před týdnem, nyní se pro tuto hru chystá první datadisk s podtitulem Zero Hour.

Command & Conquer Generals: Zero Hour zdroj: tisková zpráva Ten by měl jako každý jiný správný addon přinést nějaké ty novinky. Především to tedy bude 15 single-playerových map kampaně, která naváže na původní hru tam, kde skončila. Účastníci EA Campu, kde hra byla minulý týden odhalena, měli také možnost shlédnout demonstraci Zero Hour a jak uvádějí konkrétně reportéři z HomeLANu, budou v ní k vidění i nějaké filmečky, srovnatelné se známou destrukcí přehrady z Generals.

Předvedeny byly rovněž některé nové jednotky. Přidány budou každé hratelné straně. Řady amerických sil budou rozšířeny o nový mikrovlnný tank, který lze namířit proti jakékoliv konkrétní jednotce. Američané se budou moci pochlubit ještě zařízením, jež bude vybaveno nejen novým dělem, ale i místy až pro čtyři jednotky pěchoty. Číňané rovněž nepřijdou zkrátka, když jim tvůrci přidají novou velkou helikoptéru Helix, kterou lze využít více způsoby - coby přepravní prostředek pro pěší pluk nebo pro vzdušné napalmové útoky. K dispozici ale budou mít i takové zařízení, které dokáže zmást namíření navedených střel ve svém dosahu. Samozřejmě i teroristická strana GLA bude moci uvést do boje některé novinky. Jednou z nich bude např. bojový autobus. Bude to prý spíše něco jako pojízdný bunkr, který však půjde jako úkryt použít i v případě zničení. GLA navíc bude moci ze svého tábora vystavět tunel, který půjde vyústit až do vzdálenosti, kam dohlédnou jejich vlastní jednotky.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Jak jsme se zmínili již v naší první zprávě pojednávající o C&C Generals: Zero Hour, datadisk bude obsahovat i jeden zcela nový herní mód zvaný Generals Challenge. Má jít o kombinaci RTS a konzolové bojové hry. V praxi by to mělo vypadat tak, že se ve hře objeví několik generálů, z nichž každý bude osobností a vybaven vlastními specializacemi (jeden např. bude vládnout vzdušným jednotkám, jiný zase toxickým látkám, apod.). Pak zde budou ještě jednotky, které bude nutné zlikvidovat. Během boje si vás vaši rivalové budou slovně dobírat, podobně jako právě ve zmíněných bojových hrách pro konzole. Když se vám některého z generálů podaří zničit, získáte navíc přístup i k jeho speciálním jednotkám a schopnostem. Ty pak můžete využít v offline skirmish módu, ale také online bitvách.

Zajímá-li vás tento projekt a umíte anglicky dost na to, abyste porozuměli tomu, co ve video-rozhovoru říká producent Harvard Bonin z Electronics Arts, neváhejte a sosejte (buď 8 MB DivX jen s ukázkami ze hry nebo kompletní 70 MB MOV). Ověříte si tak alespoň výše uvedené informace a možná, že i něco vypozorujete z občasného záběru na monitor počítače, na kterém právě běželo demo Zero Hour.

zdroj: HomeLAN

korgull

Nejnovější články