Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide
zdroj: Archiv

Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide

12. 1. 2003 16:16 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Už v listopadu loňského roku jste se na našich stránkách mohli dozvědět, že se připravují hned dva datadisky k oblíbené RPG Neverwinter Nights.

Nebude trvat dlouho a ten první, s názvem Shadows of Undrentide, bude již k dostání. Na jaře tohoto roku ho vydá společnost Infogrames. Co nového tento addon přinese, jsme se dozvěděli v rozhovoru, který uveřejnil americký server HomeLAN.

Na Shadows of Undrentide spolupracují Bioware se studiem FloodGate Entertainment, které má na starosti design hry - příběh, level design, nové kreatury a monstra, nové efekty kouzel, animace, cut-scény. Bioware se zase zabývá programováním, technickou podporou a vším tím ostatním neméně důležitým, co je při vývoji hry třeba. Kampaň Shadows of Undrentide hráče nejdříve zavede na studené místo zvané "Silver Marches" nacházející se ne zase tak strašně daleko od města Neverwinter. Další průzkum mapy dovede hráče až do pustých oblastí pouště Anauroch, která byla kdysi zelenou a úrodnou zemí, kde po dlouhá léta žila rasa mocných čarodějů Netherilů. Jejich civilizace a zem byla zničena katastrofou. Ruiny světa Netherilů leží nyní ukryty pod pískem.

zdroj: Archiv To samo o sobě dává tušit, že v tomto datadisku budeme mít co do činění s novými pouštními monstry, bazilišky, medúzami, a jinými strašidelnými stvůrami. Hráči se však setkají také s nomádskými kmeny Bedine, které se potulují po poušti. Chybět nebudou pochopitelně ani noví věrní stoupenci hrdiny, z nichž ne všichni budou k dispozici hned od samého počátku, protože někteří jsou vázáni na konkrétní lokaci hry, kde mohou být hrdinovi mnohem více užiteční.

Fanoušky NWN určitě potěší přes čtyřicet nových kouzel a nové zbraně (na způsob granátů). Shadows of Undrentide nebudou obsahovat nové rasy, ale spíše jenom pod-rasy. Novinky se dotknou rovněž interface. Např. hráč bude mít tentokrát přístup i do inventáře svých nohsledů. Různá zdokonalení vás potkají i jinde - skriptované příkazy, vyladění základních algoritmů AI, hráč bude schopen vyrábět nové předměty. Co se týče novinek v oblasti multiplayeru, ty se týkají především přidání většího počtu nástrojů do Aurora Toolsetu a vylepšení skriptovacího jazyka. Obsažen bude také "Plot Wizard" umožňující vytvoření vlastních questů a interface.

Pokud se vám nechce čekat na oficiální datadisky a jste majiteli původního Neverwinter Nights, můžete si již nyní stáhnout (29 MB, lokální mirror) vydařený mod Eye of the Beholder, který je předělávkou třinácti levelů ze stejnojmenného RPG od Westwoodu z roku 1991. Tento přídavek se dá hrát buď jako singleplayer nebo společně až ve čtyřech lidech.

zdroj: HomeLAN, FP

korg

Nejnovější články