zavřít

Nenápadný vesmírný bratříček Space Siege

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Země je zničena a její poslední přeživší se právě ocitl pod útokem mimozemšťanů - nejvyšší čas mu jít na pomoc.

Země je zničena a její poslední přeživší hrdina Seth Walker se na palubě prchající lodi právě ocitl pod útokem nepřátel. Spolu s propracovaným stromem skillů, kybernetickými upgrady, pestrým výběrem zbraní i věrným robotem se v akčním RPG Space Siege vydáte zachránit pověst již neexistující planety a zachránit rasu.

Vcelku jednoduchý koncept, navíc při každém představení hry omílaný znova dokola, chce se namítnout s poukázáním na to, že vývojáři z Gas Powered Games už mnohokrát předvedli, že mají na víc. Jenže klíč k pochopení hry bude nejspíš spočívat v tom, že Space Siege nemá přinést žádné závratné novinky do žánru nebo jej zrevolucionalizovat, nýbrž jen sloužit coby vzdálený vesmírný bratříček dobře prodávané série Dungeon Siege.

Očekávání mohou v takovém případě u někoho klesnout, byl by však hřích si myslet, že ve svém oboru hra nebude špičkou. Ačkoliv celý hrací čas strávíte pouze na palubě lodi, což smrdí už vzhledem k monotónnosti vydaných obrázků, autoři pro vás mají nachystáno víc než jen mlácení stále se opakujících skupinek nepřátel, sbírání předmětů vypadlých z jejich bezvládných těl a upgradování vlastních schopností.


Čas od času totiž do hry zasáhne možnost mechanického upgradu postavy jako např. kybernetické oči, mozek, ruka nebo celé torzo, které si budete moci (pochopitelně permanentně) nechat vimplentovat. Vývojáři upozorňují, že kdo to přežene, udělá ze sebe robota a nadále už nebude člověkem, jenže při pohledu na nabízené skilly se skoro chce namítnout: a koho to zajímá! Vždyť s mechanickými upgrady je výběr dvakrát pestřejší, nemluvě o zpřístupnění celé řádky zbraní. A co vy, odoláte takové nabídce?

Space Siege vyjde 19. srpna pro PC - více v minulých článcích:

Pokročilá fyzika Space Siege ve videu  [10.1.2008 15:15 - jester&ls]
Svůdné kybernetické implantáty ze Space Siege  [25.10.2007 17:17 - levis]
Poslední zápas lidstva o přežití v Space Siege  [2.8.2007 19:19 - levis]
Nahlédněte do sci-fi světa akční RPG Space Siege  [12.7.2007 11:11 - korgull]
Sega oznámila Space Siege  [7.7.2007 13:13 - korgull]
zdroj: IGN

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.