Něco více o sci-fi akci Lost Planet (X360)
zdroj: tisková zpráva

Něco více o sci-fi akci Lost Planet (X360)

30. 11. 2006 13:13 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Někdy před čtyřmi lety začali vývojáři z Capcomu pracovat na hře pro PS2 s názvem Third Planet.

Jak plynul čas, koncept jejich projektu se změnil a nyní už je řeč o sci-fi akci určené pro Xbox 360 a označené titulem Lost Planet. Kdo již vlastníte novou konzoli od Microsoftu, možná jste minulý týden zaregistrovali, že se na Xbox Live Marketplace objevila hratelná ukázka multiplayeru. Vhledem k tomu, že termínem pro vydání hry je 12. leden 2007, je trochu s podivem, že singleplayerové demo bylo vypuštěno už v květnu (viz naše dojmy z něj), u příležitosti E3 2006 v Los Angeles. Jak vyplynulo z rozhovoru pro Firingsquad, jedním z důvodů bylo pravděpodobně i to, že se tvůrci chtěli ubezpečit, že jsou správným směrem. Komunita hráčů jim poskytla cenné odezvy, na jejichž základě došlo k řadě úprav a oprav (např. byl přidán kontaktní boj, ale také opravena velikost textu v módu Elimination pro hráče se standardními televizory).

Obrázek zdroj: tisková zpráva Čtete-li o Lost Planet poprvé, hlavním hrdinou je muž jménem Wayne, který se probere na zmrzlé planetě EDN-3 a až na pár neurčitých střípků týkajících se nedávného zabití jeho otce monstrózní mimozemskou kreaturou si nebude z minulosti pamatovat vůbec nic. Ona planeta, na níž se objevíte, prochází procesem přeměny, což pro Wayna a jeho nové přátele to znamená, že jim půjdou po krku nejen vetřelci zvaní Akirdové, ale i sněžní piráti. Akirdové existují v mnoha podobách a vývojáři zatím odtajnili pouze několik málo z nich. Těšit se můžete například na setkání s létajícími Trilidy, valícími se Dongy, obrovskými červovitými Undeepy razícími si cestu v podzemí, ad.

Multiplayer bude velmi významnou součástí hry. Až 16 hráčů si online bude moci užít čtyři módy - již zmíněný Elimination (klasický deathmatch), Team Elimination, Post Grab (kde týmy bojují o ovládnutí vytyčených míst) a Fugitive (který postaví několik hráčů proti jedinému). Snad vás potěší i plány Capcomu poskytovat ke stažení i různé přídavky.

zdroj: Firingsquad

korgull

Nejnovější články