zavřít

Na straně rebelů v Haze

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jsou hůře vyzbrojení, dovedou však předopovat vojáky Mantelu. 1. ČÁST PREVIEW + 7 MINUT VIDEA

Pokud se v dokončované PS3 akci Haze od UbiSoftu dáte na stranu rebelů, čeká vás těžký boj o přežití a téměř partyzánský styl války proti daleko lépe vybavenějšímu protivníkovi, totiž supervojákům Mantelu. Rebelům často nezbude, než si vystačit s improvizovanými zbraněmi či těmi, které zůstaly na bojišti po zabitých nepřátelích. Klíčem k úspěchu však bude především zneužití návykové drogy Nectar, jíž se protivníci konstatně dopují (viz článek o jejích výhodách i nevýhodách).


Někdy postačí dobře zaměřit a odstřelit hadičku na batohu vojáka Mantelu: droga začne unikat a okamžitě dojde k předopování, přičemž v následné extázi se z protivníka stane brutální stroj na zabíjení, který se nezastaví ani před střílením po vlastních druzích. Podobně budete moci vyrábět nektarové granáty se stejným efektem nebo klást výbušniny do země, kde vybuchnou teprve v přítomnosti nepřátelských vojáků.

Součástí taktiky rebelů, vedených záhadným Skin Coatem (pojmenovaným po svém netradičním obleku), bude i hra na mrtvého brouka: předopovaný protivník bude mít co dělat, aby na místě nerozstřílel všechno okolo, takže sotva bude v husté džungli zblízka prohlížet mrtvá těla na zemi. S trochou štěstí si třeba počkáte, až vás přejde, a pak mu s přehledem vpálíte kulku do týla.

Zdaleka nejvíc legrace si užijete v kooperativním módu pro čtyři, odkud bude možné se kdykoliv odpojit nebo naskočit do již rozjeté hry. Haze se za rebely bude hrát podstatně obtížněji a proto bude důležité, aby tým postupoval společně a jeho členové se navzájem uzdravovali a zachraňovali před smrtí. Jak ostatně naznačují i nová videa (všech pět jsme pro vás spojili do jednoho sedm a půl minuty dlouhého), umělá inteligence se občas nezachová zrovna nejbystřeji: když nic jiného, počítačem ovládaní spolubojovníci však poslouží alespoň pro odvedení pozornosti Mantelu.


Haze - 8 minut nových záběrů z hraní - stažitelná verze (220 MB, HD)

Abyste se v džungli neztratili, přijde vhod i ukazatel pozic vašich spolubojovníků na mapě. A ve chvíli, kdy bude třeba pospíšit a třeba se včas dostat k připravenému vrtulníku, obyčejně kolem najdete nějaké neobsazené vozidlo. U 4x4 trucku Macho však počítejte s tím, že budete-li střílet z pozice spolujezdce, nepříjemně se vám zúží úhel pohledu. Příliš nepomůže ani absence ukazatele zbývající výdrže vozu, kterou proto budete muset odhadnout a v nejhorším případě rychle vyskočit, než truck nebo ATV vybuchne.

Haze vyjde pro PS3 22. května (předobjednávka), okolo PC a X360 verzí stále panují nejrůznější dohady - většina zahraničních webů předpokládá, že se objeví třeba s půlročním zpožděním. Scénárista hry Rob Yescombe však ve včerejším rozhovoru tvrdil, že ve vývoji je pouze PS3 verze a že hra zůstane exkluzivní - více v našich dojmech z UbiDays a předchozích článcích.
zdroj: IGN, Gamespy, Gamersyde

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.