Na Mars se sci-fi akční RPG Black9
zdroj: tisková zpráva

Na Mars se sci-fi akční RPG Black9

4. 6. 2003 13:13 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Vývojářské studio Taldren se po několika letech strávených tvorbou populární série vesmírných strategií Starfleet Command zasazených do světa Star Treku rozhodlo, že se pustí do také něčeho jiného.

Black9 zdroj: tisková zpráva Jejich novým projektem je tedy sci-fi akční third-person RPG Black9, poháněná jednou z nejpoužívanějších technologií - Unreal enginem. Hra, na které pracuje více než 30 lidí, se chystá pro PC i Xbox a vydávat ji bude Majesco. Zde je jeden nový screenshot.

Nápad vytvořit Black9 vyplynul ze záliby generálního ředitele Tauldronu - Erika Bethkeho a jeho minulosti. Ta záliba spočívá ve sledování různých afér typu Kissinger, Chromsky, ale také studování zahraničního tisku a všemožných událostí. Co se týče minulosti, jde o to, že tento muž je původně leteckým a vesmírným inženýrem a miluje vesmír. To vše je také důvodem, proč má být v Black9 tolik akce a příběh obsahující i takové lokace jako Měsíc, Mars asteroid Aten. Jistý vliv má na projekt i dílo Neala Stephensona - Snow Crash, Cryptonomicron a rovněž RPG Shadowrun od FASA.

Co se týče příběhu, tvůrci zvolili takový postup který vás nejdříve nechá vybít se na získávání kreditů, vypracovávání schopností, které z vaší postavy udělají skutečně obávaného agenta. To proto, že se domnívají, že vaší první pohnutkou pro zakoupení hry není zrovna snaha o záchranu světa. Teprve později se budete pomalu hlouběji a hlouběji propadávat do propasti příběhu, až nakonec skutečně nabudete pocitu, že je tento svět třeba zachránit a bojovat se silami zla, abyste dosáhli kýžené svobody.

Mise, kterými budete procházet budou různé. Budou plné akcí v utajení, špionáží, únosů, krádeží i osvobozování. Ve většině z nich budete pracovat samostatně. Budou zde však i takové mise, které vás postaví do řad větších skupin agentů a příslušníků námořní pěchoty. Budou to zejména mise útočné nebo obranné. Hra vás zavede na sedm stěžejních lokací - Mars Canyon City (na Marsu), Luna II (na Měsíci), Macao, Šanghaj a planetky Aten a Seoul. Rozmanitost těchto míst je pro vývojáře velice důležitá, protože jen tak vám mohou ukázat, jak jsou všechny věci vzájemně propojeny. Vyzbrojeni budete spoustou různých zbraní (od kulometu, plamenometu, ad.) a dalších nanotechnologických udělátek, která mohou např. způsobit v případě potřeby menší tornádo.

Součástí Black9 budou i kooperativní mise v multiplayeru. Protože jsou tvůrci velkými fanoušky BF1942 a CounterStrike, mají zcela jasnou představu o tom, jak by chtěli, aby jejich multiplayer vypadal. Jak jsme uvedli už na začátku, hra je vyvíjena ve verzi pro PC a Xbox a multiplayer bude proto vedle ovládání tím, co bude tyto dvě verze odlišovat. Black9 by měla být hotova do konce roku.

zdroj: HomeLAN

korgull

Nejnovější články