zavřít

Na Mars se sci-fi akční RPG Black9

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Vývojářské studio Taldren se po několika letech strávených tvorbou populární série vesmírných strategií Starfleet Command zasazených do světa Star Treku rozhodlo, že se pustí do také něčeho jiného.

Jejich novým projektem je tedy sci-fi akční third-person RPG Black9, poháněná jednou z nejpoužívanějších technologií - Unreal enginem. Hra, na které pracuje více než 30 lidí, se chystá pro PC i Xbox a vydávat ji bude Majesco. Zde je jeden nový screenshot.

Nápad vytvořit Black9 vyplynul ze záliby generálního ředitele Tauldronu - Erika Bethkeho a jeho minulosti. Ta záliba spočívá ve sledování různých afér typu Kissinger, Chromsky, ale také studování zahraničního tisku a všemožných událostí. Co se týče minulosti, jde o to, že tento muž je původně leteckým a vesmírným inženýrem a miluje vesmír. To vše je také důvodem, proč má být v Black9 tolik akce a příběh obsahující i takové lokace jako Měsíc, Mars asteroid Aten. Jistý vliv má na projekt i dílo Neala Stephensona - Snow Crash, Cryptonomicron a rovněž RPG Shadowrun od FASA.

Co se týče příběhu, tvůrci zvolili takový postup který vás nejdříve nechá vybít se na získávání kreditů, vypracovávání schopností, které z vaší postavy udělají skutečně obávaného agenta. To proto, že se domnívají, že vaší první pohnutkou pro zakoupení hry není zrovna snaha o záchranu světa. Teprve později se budete pomalu hlouběji a hlouběji propadávat do propasti příběhu, až nakonec skutečně nabudete pocitu, že je tento svět třeba zachránit a bojovat se silami zla, abyste dosáhli kýžené svobody.

Mise, kterými budete procházet budou různé. Budou plné akcí v utajení, špionáží, únosů, krádeží i osvobozování. Ve většině z nich budete pracovat samostatně. Budou zde však i takové mise, které vás postaví do řad větších skupin agentů a příslušníků námořní pěchoty. Budou to zejména mise útočné nebo obranné. Hra vás zavede na sedm stěžejních lokací - Mars Canyon City (na Marsu), Luna II (na Měsíci), Macao, Šanghaj a planetky Aten a Seoul. Rozmanitost těchto míst je pro vývojáře velice důležitá, protože jen tak vám mohou ukázat, jak jsou všechny věci vzájemně propojeny. Vyzbrojeni budete spoustou různých zbraní (od kulometu, plamenometu, ad.) a dalších nanotechnologických udělátek, která mohou např. způsobit v případě potřeby menší tornádo.

Součástí Black9 budou i kooperativní mise v multiplayeru. Protože jsou tvůrci velkými fanoušky BF1942 a CounterStrike, mají zcela jasnou představu o tom, jak by chtěli, aby jejich multiplayer vypadal. Jak jsme uvedli už na začátku, hra je vyvíjena ve verzi pro PC a Xbox a multiplayer bude proto vedle ovládání tím, co bude tyto dvě verze odlišovat. Black9 by měla být hotova do konce roku.

zdroj: HomeLAN

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.