zavřít

Na hostinu a do knihovny v Ghostbusters

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Krotitelé duchů zachraňují bar v chystané third-person akci. SPOUSTA NOVÉHO INFA + OBRÁZKU

Luxusní jídelna, na zdech vzácné obrazy, v rohu koncertní křídlo a nad hlavou lustr ze vzácných kamenů. "Tamhle je ten Slimer!" zakřičí Egon a ukáže k připravenému jídlu, které do sebe nenápadně souká nenažraná, zelená potvora. Chlápci v šedých uniformách vytasí svoje Proton Packy, speciální zbraně na lapání duchů, a místnost rázem křižují jejich paprsky. Prásk, to padá lustr, bum, díra do zdi, stůl na dva kusy, vzduchem létají židle.. konečně je potvora v úzkých, Spengler ji chytá do sítě, ozve se zvuk jako při odzátkování lahve a Slimer je polapen. Spengler si s obavami prohlíží spoušť a kysele konstatuje: "V téhle místnosti jsme měli být opatrnější, za půl hodiny tu budou slavit bar micva." Tolik k úvodní misi (zčásti byla k vidění ve videu) third-person akce Ghostbusters, navazující na první a druhý díl filmové klasiky Krotitelé duchů.


Krátce poté budete uvedeni do děje: New York začátkem 90. let, celé město fascinované zážitky z prvních dvou filmů. Nafukovací reklamní panák Stay Puft má dokonce svoji vlastní televizní show a v muzeu hodlají otevřit výstavu zasvěcenou Gozerovi (nadpozemské entitě, dle sumerských tradic údajně značící příchod konce světa). Krotitelé duchů jsou zpátky v plné sestavě a s novým členem, namísto Venkmanovy lásky Dany Barrettové (ve filmu Sigourney Weaver) přibyla nová ženská postava atp.

Pamatujete si ještě na knihovního ducha z newyorské městské? Tak se těště, vypravíte se za ním znovu: a nejen, že znovu budou vzduchem létat svazky knih a stohy papírů, ale Šedá paní vás tentokrát zavede hluboko do podzemních archivů a zavolá si na pomoc kolegy duchy. Těm budete nejprve muset zničit štíty, které si nadělají z kolem se povalujících knih, a teprve pak je lapit nebo zničit.


Navzdory prvnímu zdání však Ghostbusters nejsou jen o akci: každému střetu předchází hledání a stupňující se atmosféra. Egon vám navíc pokaždé něčím vylepší zbraň, takže kromě střídání tří druhů paprsků (protonové, elektronové a slizké) si jednou zastřílíte z pistole, jindy z brokovnice. Ta přijde vhod právě proti nepřátelům, kteří si jako duchové z knihovny udělají štít z okolních předmětů: čím přesnější bude vaše rána, tím víc jich najednou odstřelíte.

O prvním bossovi ve hře, marshmallow panákovi Stay Puft, jsme již psali. Stačí proto dodat, že se s ním utkáte, zatímco budete viset na laně zavěšeném z mrakodrapu. Váš nafukovací protivník na vás bude posílat svoje menší brášky, házet po vás helikoptérami a přitom lézt stále výš a výš.

Ghostbusters The Videogame vyjdou v říjnu pro PC, X360, PS3, PS2, Wii a DS, více se dočtete v starších článcích.
zdroj: IGN

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.