zavřít

Multiplayerový zbytek z Enemy Territory

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Když nám Activision a Splash Damage v únoru náhle zrušili chystaný Wolfenstein: Enemy Territory, nezbylo nic jiného, než zamáčknout slzu v oku.

Aby se však hráčům dostalo alespoň malé náplasti a především, aby již vytvořená práce nepřišla úplně vniveč, rozhodli se tvůrci vydat multiplayerovou část chystaného pokračování po internetu zdarma. Se slibovaným inovativním singleplayerem jsme se tedy rychle rozloučili a své poslední zbytky naděje upnuli směrem k samostatně hratelnému MP freeware add-onu. Co nabídne?

Především výběr z 5ti herních tříd, jmenovitě Engineer, Covert Operations Specialist, Medic, Soldier a Field Ops, z nichž každá má speciální vlastnosti a může používat vybrané zbraně a příslušenství. Všechny typy postav se budou moci také zdokonalovat v různých oblastech, sbírat experience points a de facto se tak vyvíjet. O jejich úrovni ihned vypoví různé řády, vyznamenání a medaile, viditelné na uniformách. Jak tedy vidíme, z původního záměru multiplayeru Enemy Territory se příliš neslevilo a to je jen dobře.

Multiplayerové kampaně budou situovány do severní Afriky a střední Evropy. V Africe se během tří misí pokusíte sebrat nacistům zlato v Libyi, pořádně jim zatopit v Egyptě a na tuniských plážích. V Evropě vás naopak nepřítel vyzve k boji o zásoby paliva v Německu, pokusíte se ukrást radarovou technologii ze Švédska a sabotovat nacistické akce okolo Černého moře. Všechny části si také budete moci zahrát samostatně v různých modech (Objective, Stop-Watch, Last Man Standing). Co se týče grafiky, uvidíme lepší efekty deště nebo sněhu a v některých případech nám jako úkryt poslouží také hustá mlha.

V posledních týdnech se Splash Damage zaměřili především na zlepšení animací pohybů, vybalancování hratelnosti a na otestování celého titulu, který by se měl oproti původnímu MP v RtCW lišit větším podílem taktiky. I pro pozůstatky Enemy Territory by měla být implementována ochrana proti cheatům pomocí PunkBuster. Žádné oficiální rozhodnutí o termínu vydání zatím nepadlo, podle toho, co už mají tvůrci hotovo však odhadujeme, že bude titul uvolněn v květnu nebo v červnu letošního roku. Pokud máte doma konzoli PS2 nebo Xbox, asi vás naše informace okolo Enemy Territory příliš nevzrušují a raději se mrknete na nové obrázky z RtCW: Operation Resurrection nebo RtCW: Tides of War tak, jak je nabízí GameZone.

zdroj: C&VG, GameZone

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.