zavřít

MotoGP 08 od Capcomu

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Letošní díl motorek má plně v režii nový vydavatel, tentokrát i na PS3 a Wii a se všemi novinkami aktuální sezóny.

Situace okolo práv na vývoj oficiálních MotoGP her (recenze ročníku 07) byla dlouho poněkud zamotaná. Jejich majitel, společnost Dorna Sports, měl dvě samostatné smlouvy – jednu s Capcomem na vývoj her pro Playstation, druhou s THQ na PC a Xbox hry. To se však nedávno změnilo, když viceprezident Capcomu Mark Beaumont oznámil, že se firmě podařilo odkoupit kompletní licenci pro všechny platformy a to až do roku 2012. Aktuální titul MotoGP 08 se tak od Capcomu objeví nejen na PC, PS2, PS3 a Xboxu 360, ale i na Wii a mobilních telefonech. Oproti tomu tvůrce minulých ročníků, THQ, ostrouhal, ale je otázkou, zda ho to nějak trápí.


A co letošní MotoGP 08 nabídne? Autoři se předně pyšní jeho přístupností – nejnižší obtížnost s odpočinkovou hratelností pro sváteční hráče, nejvyšší bude naopak výzvou i pro zkušené závodníky. Kdo hrál minule díly, jistě potvrdí, že ovládání nebylo vždy úplně přátelské (tu reagovalo příliš citlivě, jindy zase moc pomalu), proto se autoři zaměřili zvláště na jeho vyladění. K dispozici bude již klasický režim kariéry, který vám umožní zvolit jakoukoliv z oblíbených stájí, vybrat ze tříd 250cc, 125cc a MotoGP a zazávodit si proti věhlasným celebritám. Ze závodníků se objeví nejen známá jména jako Hayden, Rossi, Pedrosa, či Nakano, ale i nováčkové Jorge Lorenza nebo Jamese Toselanda.

Za úspěchy v závodech budete samozřejmě nadále získávat body, které vyměníte za četná vylepšení pro vaše motorky, upravující jejich výkon, rychlost a ovladatelnost. Licencovaných strojů bude i tentokrát nespočet, od značek Honda, Yamaha, Suzuki, Ducati či Kawasaki, po KTM a Aprilia. Chybět samozřejmě nesmějí ani novinky letošní MotoGP sezóny – trať v Indianapolis a noční okruh v Kataru. Vlastníci platforem PC, PS3 a Xbox 360 se navíc mohou těšit na podporu online závodění.

MotoGP 08 se na pulty obchodů dostane na podzim tohoto roku a dle prvních obrázků vypadá hůře než loňský ročník od THQ.
zdroj: PR

campercz

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.