zavřít

Mód Conquest pro Battlefield: Bad Company

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Komu nestačil příliš jednostranný typ hry Gold Rush, dočká se brzy přídavku s populárním dobýváním území.

Je sice chvályhodné, že se Battlefield: Bad Company jako vůbec první z rodiny BF celkem úspěšně pokusila o jakýs takýs příběh v singlu, ovšem argumentujte nějakou zápletkou před davem rozvášněných progamerů, jimž příliš jednostranný mód Gold Rush nestačil. To si tandem EA / DICE velmi pravděpodobně brzy vyžehlí, neboť je na spadnutí vypuštění bezplatného přídavku. Ten bude obsahovat mj. záplatu na pár otravných bugů, ale především z celé Battlefield série dlouhodobě oblíbený multiplayerový mód Conquest (dobývání) plus čtyři, pro potřeby BFBC překopané mapky.

Pokud náhodou nechrníte s granátometem pod polštářem a slůvka jako camp nebo respawn vám vůbec nic neříkají, pak vězte, že jde o "panování" nad pěti plácky (capture points), které slouží svorně oběma stranám jako obnovovací bod. V praxi to znamená mimořádně tuhé boje hlavně o poslední obsazený bod slabší strany. Po startu oplývá každá strana jedním bodem - odněkud se ty nebohé lidské zdroje obnovovat musí - a o zbylé tři se zpravidla vedou první boje. Pakliže se u toho či onoho bodu šustne něco důležitého, uvidíte to vesele blikat na přehledné minimapě.

V některé z modifikovaných (Harvest Day, Oasis, Ascension, End of the Line) a v případě lokace Oasis i rozšířených map uspějete s těžkým vozovým parkem, jinde rozsekáte soupeře spíše mrštnějšími kousky, támhle je zase nejrozumnější nasadit prosté pěšáky a tak podobně. Prostě řádně krvavé šachy. Asi hlavní příčina dlouho trvajícího úspěchu Conquestu tkví ve značném využívání šedých buněk mozkových a po každém respawnu - a že jsou v tomto staronovém módu kriticky důležité. Je potřeba rozumně zvážit, který plac má vzhledem k situaci na bojišti cenu bránit/dobývat a který ne. Některé mršky v BFBC totiž budou umístěny tak mazaně (rozšmelcovaný barák, odlehlý ostrov s dělem, ale také pod dohledem sniperů apod.), že jejich návštěva znamená za prakticky libovolné herní situace ztrátu hektolitrů krve a asi tak půl metráku munice.

Stahování Conquestu bude probíhat přes auto-update (nebo z PSN a Xbox Live Marketplace). Zahraniční novináři se domnívají, že nový mód by se mohl od Gold Rushe (ze základní hry) ještě trochu víc odklonit, od "fragfestu" k taktické záležitosti, ideálně okořeněné o unikátní odměny za dosažené úspěchy. Přesvědčit se budete moci v horizontu pár dnů.

zdroj: IGN

jester

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.