Midtown Madness 3 vyjde také pro PC
zdroj: tisková zpráva

Midtown Madness 3 vyjde také pro PC

3. 11. 2002 0:40 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Třetí díl závodů z prostředí velkoměst Midtown Madness je již nějakou tu dobu napjatě očekáván majiteli konzole Xbox.

Nejnovější informace od Digital Illusions však poprvé mluví také o existenci verze pro PC, ve kterou jsme všichni tajně doufali.

Na vývoji Midtown Madness 3 v současnosti pracuje asi 30 lidí. Aby bylo zdání Paříže a Washingtonu D.C. dokonalé, vydali se členové týmu s foťáky a kamerami již dříve do těchto i jiných měst. Hlavní designér MM3, Andreas Roman, k tomu v žertu podotýká, že pokud byste nenašli pro hru lepší použití, můžete ji zkusit použít jako turistickou mapu ;) Ačkoliv herní zpracování má velmi odpovídat realitě, klíčovým prvkem byla i tentokrát především hratelnost. Co nás určitě potěší, je i fakt, že by se zde měly nacházet také použitelné vnitřní prostory, například garáže.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázky

Všechny modely aut ve hře mají disponovat rozlišnými možnostmi poškození a zničení. Ačkoliv se vám tento prvek možná jeví jako něco úplně samozřejmého, ani v dnešní době to tak být nemusí - viz například Need for Speed: Hot Pursuit 2 nebo Total Immersion Racing. Ale zpět do města, hodně důležitou součástí hratelnosti je i umělá inteligence. V tomto případě byste za protivníky měli dostat opravdu tvrdohlavé jezdce, pro které drobné překážky, nebo snad dokonce krajnice, rozhodně neznamenají větší problém. Každé ze zmiňovaných měst bude nabízet několik vlastních "příběhů", které v minulých dílech citelně chyběly a které můžete hrát v libovolném pořadí. Vyzkoušíte si tak třeba roli taxikáře, řidiče dodávky, klasického šoféra, saniťáka, člena bezpečnostní služby, tajného agenta atd. - inspiraci v Grand Theft Auto, Driverovi nebo Mafii zde asi nikdo nezapře.

Chybět samozřejmě nemůže ani multiplayer. Kromě oblíbeného módu z dřívějška s pronásledovateli proti uprchlíkům, má třetí část obsahovat i slušnou várku nových. Tvůrci se dušují, že nepůjde jen o obvyklé kousky, ale že zde nalezneme i úplně nové způsoby pojetí síťové hry, šité na míru přímo Midtown Madness. Právě ty by se spolu s novým příběhem měly stát prvky, které znatelně oddělí trojku od předchozích dvou dílů (recenze). Verze pro Xbox, ze které pocházejí čerstvé screenshoty výše, vyjde co nevidět, o termínu vydání hry pro PC zatím Microsoft nerozhodl ani ho oficiálně neoznámil. Všichni fanoušci této série mi ale jistě dají za pravdu, že hlavní je, že vůbec někdy bude.

kate

Nejnovější články