Masivně multiplayerová simulace pro US Army
zdroj: tisková zpráva

Masivně multiplayerová simulace pro US Army

20. 1. 2004 16:16 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

O tom, že jsou počítačové hry využívány také k výcviku vojáků, jste už určitě někdy slyšeli.

Kalifornské studio There Inc., specializující se na onlinovky, nyní získalo od americké armády $6 mil. na vyvinutí projektu, který byl pojmenován Massively Multiplayer Simulation for Asymmetric Warfare (MMP). Jde o projekt velice podobný klasickým MMORPG, ovšem určený výhradně k trénování vojáků a jejich přípravě pro zvládnutí těch nejhorších skutečných situací, jaké se během vojenských misí mohou vyskytnout. Hotov by měl být na konci roku 2006.

MMP má být maximálně realistickým odrazem skutečného světa a tudíž (a to hlavně) i velmi flexibilní. Počítačem generované prostředí by tak mělo reprezentovat takové relativní velikosti objektů, vzdálenost i dobu pohybu, jaké jsou ve skutečnosti. A tím se bude MMP od her podobného ražení pro veřejnost lišit zejména. Žádná z komerčních her totiž nedbá s takovou přesností o takovéto souvztažnosti v reálném čase. V MMP by se při tréninku měly setkat tisíce až desetitisíce vojáků. Role nepřátel budou z pochopitelných důvodů (spontánnost, nepředvídatelnost jednání) rozděleny rovněž mezi lidi - např. vysloužilé vojáky, apod.

Zastánci nových přístupů a použití moderních interaktivních metod v armádě, pochopitelně v projektu vidí velký potenciál a slibují si od něj dokonce i pomoc při snížení rizika opětovných teroristických útoků. Máte-li zájem se o MMP dozvědět více, přečtěte si jemu věnovaný rozsáhlý článek na stránkách Military Training Technology.

zdroj: HomeLAN

korgull

Nejnovější články