Magicka - parodie na Diablo
zdroj: Archiv

Magicka - parodie na Diablo

11. 2. 2010 10:10 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Neomezená mana, slibný vizuální háv a hratelnost a la NOX.

Zvětšit zdroj: Archiv Paradox Interactive nedávno získali práva na Magicku neboli novou adventuru ze studia Arrowhead. Na první pohled prý působí trochu jako parodie na Diablo, podle prvních dojmů zahraničních novinářů má ale stylem hraní blíž např. ke starším Castle Crashers nebo NOX. Připomeňme si, o co že v ní půjde.

Někde na jednom konci světa přebývá jakýsi nejmenovaný zlý lord, kterého sem před lety odkázala rada mocných čarodějů. Ti ale po čase zlenivěli, jejich moc ochabla a místo, aby dohlíželi na vězňovu kázeň, zavřeli se ve svých věžích a neustále jen studují nejrůznější staré spisy. Temný pán za tu dobu postupně získal zpět svoji moc a podmanil si příšery, s jejichž pomocí se hodlá vrátit zpět na hlavní kontinent. Zabránit mu v tom můžete jedině vy - mladý a nadějný kouzelnický učeň.

Jak je vidět z nejnovější sady screenshotů, od svého odhalení vloni na podzim vývojáři udělali docela slušný pokrok v grafice:

zdroj: Archiv zdroj: Archiv zdroj: Archiv

Coby nefalšovaný mág budete mít k dispozici nejrůznější živelná kouzla, jež bude možné užívat samostatně anebo ve čtveřici jako silnější kombo (např. kombinací živlů Země a Ohně stvoříte ohnivou zeď z půdy, která od vás monstra odřízne). A protože tvůrci se rozhodli nijak neomezovat váš přísun many, budou vás podobné kombinace zcela určitě lákat. Nejjistějším a základním prostředkem, jak bojovat se silami zla, však bude samozřejmě čarodějova magická hůl...

Magicka je ve vývoji pro PC a Xbox 360 a vyjde někdy v druhé polovině roku - více ve starším článku.

zdroj: GamesRadar

levis

Nejnovější články