zavřít

Locomotion - návrat Transport Tycoonu

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Když se letos na jaře potvrdilo, že je ve vývoji nástupce legendární budovatelsko-dopravní strategie Transport Tycoon, měl jistě radost nejeden hráč.

zdroj: Archiv

zdroj: Archiv Hra s názvem Chris Sawyer's Locomotion vám opět nabídne možnost vybudovat dopravní impérium, které různými způsoby přepravuje lidi či zboží. V některých scénářích bude vaším úkolem dopravit v určitém čase daný počet pasažérů na konkrétní místo, jindy se zase budete muset snažit vybudovat vaši společnost do určité velikosti. Stejně jako v Transport Tycoonu, i zde se klíčovým prvkem stane herní svoboda, jinými slovy, bude záležet jen na vás, jak se ke kterému úkolu postavíte a kterých prvků přitom využijete.

Kromě měst a vesnic, jejichž rozvoj budete vhodným řešením dopravy ovlivňovat, najdete na mapách i různé průmyslové objekty. Cílem bude jejich vhodné propojování - například stavba železnice od uhelných dolů k teplené elektrárně vám zajistí peníze, přičemž budete-li chtít ještě větší balík, vyplatí se dopravit uhlí a železo do továrny na výrobu oceli. I tu pochopitelně můžete dále transportovat a využít třeba k produkci konkrétního zboží, jež pak dopravíte přímo k zákazníkům do města.

zdroj: Archiv Mnoho hratelnostních principů zůstane od dob Transport Tycoonu prakticky nezměněných, například každý prostředek/vozidlo se bude postupem času opotřebovávat a stávat se tak méně a méně spolehlivým. I porucha malého zařízení pak může způsobit přetržení celého dopravního řetězce, a tím pádem zdržení a ztráty. Narozdíl od předchůdce ale Locomotion vzhledem k celkovému zjednodušení nenabídne možnost opravování, takže vám v takovém případě asi nezbude nic jiného, než prostředek nahradit modernějším, výkonnějším (a dražším) ekvivalentem.

Designér Chris Sawyer je známý tím, že dává hratelnosti přednost před vizuální okázalostí, což má být také důvodem, proč bude Locomotion stejně jako Transport Tycoon pouze v isometrickém zpracování. Ačkoliv příslušný 2D engine nenabízí žádné grafické orgie, výhodou hry bude bezesporu také to, že ji rozběhají též hráči na slabších sestavách. V Locomotion nebude chybět možnost on-line multiplayeru pro dva lidi, kteří budou hrát proti sobě. To nabízel i původní TT přes lokální síť, ale na rozlehlých mapách jste soka skoro nepotkali a mělo smysl hrát jen dlouhé hodiny, kdyby nedocházelo k přerušování spojení - pozn. jd.

Zda deset let staré herní principy dokáží oslovit dnešní hráče, bychom měli zjistit již letos na podzim, kdy Locomotion pravděpodobně vyjde. Několik nových screenshotů nebo prvních videoukázek pak můžete najít na GameSpotu. Pokud vás zajímá tento herní žánr, rozhodně doporučujeme rozhodně navštívit českou fansajtu Tycoon Center.

zdroj: GameSpot

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.