zavřít

Licencované závody F1 od Codemasters

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Konečně oficiální titul s akurátním složením týmů, reáliemi pro sezónu 2009 a nejen pro konzole Sony.

Jak nejspíš víte, poslední dvě sezóny Formule 1 se musely obejít bez herního doprovodu (naposledy vloni Formula One Championship Edition se starými soupiskami, 72%) a proto dnešní zpráva představuje zlom. Organizátoři prestižních závodů F1 se totiž dohodli s Codemasters, kteří tak licenci přeberou od posledního majitele Sony.

Nejen, že se tak konečně dočkáme oficiálního titulu s odpovídajícím složením týmů a reáliemi pro sezónu 2009, ale konečně také nepůjde o čistě PS3 exkluzivní záležitost, jak tomu bylo u Sony. Nové formule totiž vznikají pro obě hlavní konzole, PC i handheldy.

Codemasters práci přidělili svému internímu týmu, který v současnosti dokončuje závody GRID. Od nich, resp. DIRT si nové formule vypůjčí EGO engine. Na vzniku hry se možná budou podílet i členové odkoupeného týmu Sega Racing Studio (SEGA Rally). Vedle toho lze velké věci čekat i v oblasti multiplayeru, kde se v rámci komunity Formula 1 Online nejspíš propojí výsledky skutečných jezdců a týmů s časy zajetými samotnými hráči.

První hra s touto licencí vyjde příští rok.

zdroj: PR

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.