Lascaux Project (Echo) od tvůrců Egyptian Prophecy
zdroj: Archiv
Preview

Lascaux Project (Echo) od tvůrců Egyptian Prophecy

29. 3. 2005 12:12 | autor: Redakce Games.cz |

Francouzský vývojářský tým Kheops Studio má na svědomí už několik her z žánru adventur (např.

Egyptian Prophecy, Return to Mysteriou Island) a letos v červnu bychom se měli dočkat dalšího díla z jejich dílny (a nejen z jejich, spolupracují totiž i s dalšími týmy - Mzone Studio a Totem Studio). Nová hra nese pracovní název Lascaux Project a prvně vyjde ve Francii (další lokalizace budou s nějvětší pravděpodobností pojmenovány jinak). Její děj se bude odehrávat nějakých 15 tisíc let před Kristem, v oblasti dnešní jižní Francie, kde byly v roce 1940 objeveny paleolitické jeskyně Lascaux a v nich úžasné pravěké kresby nejrůznějších výjevů.

zdroj: Archiv zdroj: Archiv zdroj: Archiv

Lascaux Project je pojata z perspektivy vlastních očí. Hráči v ní ztvární roli Aroka, dospívajícího cromagnonského lovce, který se touží stát jeskynním umělcem, tak jako je jím Klem, se kterým se kdysi setkal. Jeho touha je tak silná, že ho donutí opustit kmen a vydat se za Klemem do jeho jeskyně v Lascaux doufaje, že ho mistr umělec bude učit. Na své cestě Arok potká spoustu různých postav, se kterými bude muset konverzovat. Jednou z nich bude i Klemova dcera a asistentka. Také bude muset vyřešit celou řadu různých zapeklitostí, k čemuž mu nejednou dopomohou i předměty v inventáři. Hra bude rovněž vybavena určitými dokumentárními materiály, takže se leccos o dané době a lidech dozvíte a dost možná vám takto nabyté znalosti dopomohou k řešení některých situací, anebo jejich pochopení.

Některé puzzle budou přímo spojeny se skutečnými kresbami, jež byly v jeskyních objeveny. Arok bude muset po příchodu do jeskyně prokázat, že je hoden stát se Klemovým studentem a později třeba i převzít jeho "žezlo". Při této příležitosti právě budete muset překonat sérii různých úkolů, které s kreslením v jeskyních souvisejí, od sbírání ingrediencí pro výrobu barvy, po obkreslení Klemových fresek.

korgull

Nejnovější články